Koniec otravným káblom?

Či už ide o Google alebo Apple, tak ich inteligentné riešenia pre vozidlá pred pár rokmi zaznamenali malú revolúciu. Aj keď sa Apple CarPlay a Android Auto do nových vozidiel dostávajú aj v ich bezdrôtovej verzii, existuje riešenie, ktoré bezdrôtové Android Auto dodá aj do starších áut. Týchto riešení na trhu nie je veľa, takže nedávno predstavená novinka poteší o to viac.

Bezdrôtový adaptér Motorola MA1 dokáže aj v staršom vozidle vytvoriť medzi Android telefónom a jednotkou vozidla bezdrôtové pripojenie. Spoločnosť v tlačovej správe uviedla, že si túto technológiu licencuje iba od spoločnosti Google, takže pre Apple CarPlay tento adaptér nie je možné využiť.

Samotný adaptér MA1 sa pripája do USB portu vozidla, pričom s telefónom komunikuje cez Bluetooth. Po pripojení umožňuje využívať všetky dostupné funkcie systému Android Auto vrátane Máp Google, Spotify a ďalších aplikácií. Vďaka tomuto riešeniu už nebudete musieť (možno) nikdy hľadať prepojovací kábel. 

Sme si však vedomí, že toto riešenie nebude pre každého. Aj v prípade, že budete chcieť využívať bezdrôtové riešenie od Motoroly, tak si najskôr zvážte, či “krabička na kábli” do auta zapadne aj esteticky. Nie každý USB port je vo vozidle vhodne umiestnený, takže v konečnom dôsledku „visiace niečo“ nemusí vôbec vyzerať dobre a radšej svoj smartfón aj naďalej prepájajte s vozidlom pomocou kábla. 

Predaj bezdrôtového adaptéra pre Android Auto bude spustený už 28. januára 2022, pričom jeho cena je stanovená na 89,95 eur. K správnemu fungovaniu je potrebné, aby smartfón používateľa využíval minimálne Android 11 a mal aktívne dátové pripojenie. 

Zdroj: DigitalTrends

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.