Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bezpečnosť bola pre spoločnosť Motorola vždy prioritou a keďže sa mobilné hrozby neustále vyvíjajú, kľúčovým princípom dizajnu je  priama spätná väzba od zákazníkov, ktorá predstavuje Motorola ThinkShield pre mobilné zariadenia. So zameraním na firemných zákazníkov, ThinkShield pre mobilné zariadenia predstavuje rozšírenie portfólia ThinkShield Lenovo, ktoré pre svoje smartfóny poskytuje špičkové zabezpečenie, správu, produktivitu a servisné vlastnosti na korporátnej úrovni.

Vďaka tomuto programu má spoločnosť Motorola jedinečnú pozíciu, aby mohla ponúknuť kombináciu riešení, zdrojov, investícií a zamerania a aby priniesla komplexný set funkcií korporátnym zákazníkom. Okrem toho, Lenovo zodpovedá za správu 1 z 3 komerčných počítačov predaných na celom svete. Rozšírením funkcie ThinkShield pre mobilné zariadenia, Motorola a Lenovo prinášajú bezkonkurenčné riešenie, ktoré ponúka nepretržitú ponuku pod jednou strechou so zabezpečením, ktoré presahuje kategórie zariadení.

Na základe veľkého portfólia ThinkShield spĺňa ThinkShield pre mobilné zariadenia štyri základné princípy:

 1. Čistý operačný systém – poskytnutím jednej z najčistejších verzií systému Android, obmedzením predinštalovaných aplikácií a zložitých vrstiev používateľského rozhrania je minimalizovaný potenciál bezpečnostných oslabení v zariadeniach Motorola.
 2. Zabezpečenie dizajnom – viac vrstiev zabezpečenia postavených na:
 • Zabezpečenie špičkovej platformy, ktorá je integrovaná do všetkých zariadení Okrem základných bezpečnostných zásad a postupov systému Android, spoločnosť Motorola navrhuje zabezpečenie svojho hardvéru (s funkciami, ako je Hardware Based Revocation, Hardware Root of Trust, Unlocked Bootloader Fuse a iné) a vytvára reťazec dôvery prostredníctvom zabezpečenia systému (vrátane funkcií Code Signing, Tamper Proof Identity, Secure Boot a ďalšie funkcie).
 • Schopnosť ďalej chrániť zariadenia pred malvérom, phishingom a sieťovými útokmi prostredníctvom obranných riešení založených na umelej inteligencii.
 1. Vždy dostupná správa – jednoduché spustenie a správa prostredníctvom riešení a kľúčových partnerstiev vrátane:
 • Registrácia nulovým dotykom pre bezproblémové spustenie firemných zariadení.
 • Certifikácie a partnerstvá s poskytovateľmi riadením koncových bodov na zabezpečenie úzkeho súladu s poprednými riešeniami v odvetví.
 • Set vylepšených služieb vrátane špecializovanej podnikovej podpory pre celkovú pohodu.
 1. Komplexný prístup – úplná ochrana počas celého životného cyklu produktu prostredníctvom spoločnosti Motorola:
 • Program dôveryhodných dodávateľov – špičkový program v odvetví, určený na zabezpečenie toho, aby každý dodávateľ spĺňal vysoké bezpečnostné štandardy stanovené zákazníkmi spoločnosti Motorola.
 • Zabezpečené poskytovanie služieb z výroby – dôkladné procesy na bezpečné zabezpečenie kľúčov, certifikátov a údajov na každom zariadení.
 • Tím reagujúci na incidenty – Tím bezpečnostných profesionálov, ktorý sa venuje reakciám na bezpečnostné

Na urýchlenie používania portfólia ThinkShield pre mobilné zariadenia vytvorila spoločnosť Motorola Center of Excellence zamerané na rozširovanie softvéru, zabezpečenia, služieb a riešení. Okrem toho spoločnosť Motorola spolupracuje s vedúcimi predstaviteľmi v odvetví poskytovania najmodernejších riešení s cieľom splniť najkritickejšie požiadavky zákazníkov.

Výsledkom je, že už popri tak silnom portfóliu zariadení odporúčaných pre Android Enterprise bude každý smartfón Motorola obsahovať ThinkShield pre mobilné zariadenia. V priebehu nadchádzajúcich mesiacov bude ThinkShield pre mobilné zariadenia predstavený na všetkých zariadeniach a budú uvedené na trh nové modely s ďalšími funkciami, ktoré vyhovujú prísnym požiadavkám korporátnych zákazníkov.

Motorola sa snaží prinášať zmysluplné inovácie a posúvať priemysel vpred. A v tomto duchu pokračuje zavedením programu ThinkShield pre mobilné zariadenia, ktorý poskytuje zákazníkom pokoj vo svete neustále rastúcich mobilných hrozieb, náročnejších požiadaviek na produktivitu, správu zariadení a služby.

Viac informácií o Thinkshield pre mobilné zariadenia

Značky: