Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najnovší prírastok do vlajkovej série P od Huawei, skladací smartfón P50 Pocket, napriek svojej vreckovej veľkosti ponúka schopnosti plnohodnotného telefónu.

Jednou z funkcií, ktoré rozhodne stoja za pozornosť, je napríklad intuitívne prispôsobovanie jasu obrazovky. Tým poskytuje displej P50 Pocket vždy skvelý obraz v akomkoľvek prostredí a je tak šetrný voči zraku používateľa.

Huawei P50 Pocket je vybavený viacrozmerným pántom novej generácie, ktorý pri skladaní telefónu vytvára dutinu v tvare kvapky, kde sa prehyb obrazovky krásne uloží, a ponúka tak veľmi elegantné riešenie skladacieho mechanizmu. Pri zložení sú tak obe časti smartfónu tesne pri sebe a nie je medzi nimi najmenšia medzera. Pri otváraní zariadenia sa obrazovka opäť vďaka funkcii Multi-Dimensional Linkage Lifting rovnomerne napne a zaistí tak, aby bol pánt prakticky neviditeľný.

Displej plný farieb a pohybu

Čo sa týka spracovania dizajnu, Huawei P50 Pocket je neuveriteľne tenký a má hrúbku iba 15,2 mm v zloženom stave a 7,2 mm, keď je rozložený v plnej veľkosti. Aby bol zážitok ešte lepší, je nový smartfón vybavený hneď dvoma obrazovkami. Tou hlavnou je 6,9-palcová flexibilná OLED obrazovka s pomerom strán 21:9 a so škálou 1,07 miliardy farebných odtieňov pre skutočne vernú reprodukciu farieb. Displej ponúka dotykovú odozvu s rýchlosťou 300 Hz, takže sa môžete spoľahnúť, že práca s ním je dokonale plynulá a ničím nerušená.

Displej sa navyše dokáže skvele prispôsobovať aktuálnemu prostrediu, v ktorom sa práve nachádza. Funkcia adaptívneho jasu zaisťuje, že sa jas displeja dynamicky upravuje a optimalizuje s ohľadom na okolité svetlo, zobrazovaný obsah a používateľa. Displej P50 Pocket tak zostáva čitateľný aj vonku za slnečného dňa. Dvojicu dopĺňa inovatívna kruhová vonkajšia obrazovka o rozmere 1 palec.

Šikovný mechanizmus v peknom obale

Huawei P50 Pocket je pútavý telefón aj po stránke dizajnérskeho spracovania. Ide o zariadenie, ktoré urobí dojem na mladšie publikum alebo na tých, ktorí sa zaujímajú o technologické a módne trendy. Na slovenskom trhu si môžete P50 Pocket zaobstarať v oslnivom bielom prevedení s 3D dizajnom, pre ktorý bol inšpiráciou brúsený diamant. Práve na ňom sa skvele vyníma typický dvojkruhový dizajn, kde každý kruh plní inú funkciu. Horný v sebe ukrýva prepracovaný systém prvotriednych fotoaparátov, zatiaľ čo spodný implementuje 1-palcovú dotykovú obrazovku.

Táto obrazovka funguje úplne nezávisle a poskytuje používateľom ľahký prístup k ovládaniu vybraných funkcií, ako sú upozornenia, hudobný prehrávač či napríklad kalendár. V zloženom stave je možné taktiež zariadenie používať na vykonávanie bezkontaktných platieb alebo dokonca na náhľad fotografií.

Smartfón, ktorý niečo vydrží

Kľúčom k tomu, aby skladací telefón poskytoval plnohodnotné služby, však nie je iba funkčnosť, ale aj maximálna odolnosť. Aj to je dôvodom, prečo sú na výrobu P50 Pocket využívané rôzne inovatívne materiály, ako je napríklad tekutý kov na báze zirkónu či vysokopevnostná oceľ. Tým sa nielen zlepšuje odolnosť proti nárazom, ale aj celková životnosť a spoľahlivosť mechanizmu.

Svoj Huawei P50 Pocket si môžete zakúpiť za 1 399 eur u operátorov Orange a Telekom s hodnotnými bonusmi, rovnako ako u maloobchodných predajcov.

Prečítajte si aj:

Značky: