Sony predstavilo v Barcelone 10“ tablet, ktorý predstavuje to najlepšie, čo v tabletoch možno nájsť. Po vzore minulých modelov ide o vodotesný tablet s vysokým rozlíšením.

Ultratenké len 6,1 mm hrubé telo má zvýšenú odolnosť voči fyzickému namáhaniu. Stupeň krytia je IP 65/68 takže ho pokojne môžete umyť pod tečúcou vodou alebo hodiť do bazéna. Hmotnosť je len 392 gramov, čiže sa bude dať dobre použiť nielen na prácu napríklad s Bluetooth klávesnicou ale aj pri dlhšom držaní v ruke. Je teda vhodný na pozeranie filmov. IPS displej má rozlíšenie 2500 × 1600 px. Špecialitou tohto modelu je konektivita. Podporuje Bluetooth 4.1 a Wi-Fi A/AC/B/G/N. Nechýba ani GPS čip alebo NFC na zjednodušené párovanie s príslušenstvom alebo na výmenu údajov medzi kompatibilnými zariadeniami.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

O celkový výkona stará procesor Qualcomm Snapdragon 810. Je to 8-jadrový CPU s frekvenciou 2 GHz na jadro a vo verzii 810 je už 64-bitový. Medzi rozširujúcimi slotmi je okrem slotu na SIM kartu aj slot na microSDXC kartu až do kapacity 128 GB. Takže základné 32 GB úložisko sa dá poriadne rozšíriť. Kapacita 3 GB RAM ide ruka v ruke s celkovými parametrami a ešte stále ju vnímame ako nadštandardnú.

Tým, že ide o Sony, nájdete tu všetky podstatné zvukové technológie ako Clear Audio+ alebo 3D Surround. Tablet má 6000 mAh akumulátor, ktorý by mal umožňovať až 17 hodinové prehrávanie videa. Toto aj ostatné záležitosti preveríme v našom redakčnom teste.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.