Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Novinka, ktorú vyvinul Ericsson spolu s Volvom má urýchliť nástup samoriadiacich automobilov
  • Softvér zabezpečí stabilné pripojenie tam, kde nie je stabilný signál napríklad na diaľniciach, rýchlostných cestách

Spoločnosť Ericsson v spolupráci s Volvo Cars vyvinula softvér, ktorý má urýchliť nástup samoriadiacich áut. Novinka sa sústredí na zaistenie stabilného pripojenia predovšetkým na rýchlostných cestách a diaľniciach, kde je pripojenie často problematické. Existujúce technológie totiž nie sú stavané na rýchly presun pripojených zariadení. Sieťové pokrytie je najsilnejšie a najspoľahlivejšie vo veľkých mestách, na diaľniciach je však z dôvodu vysokých rýchlostí alebo slabého pokrytia často obmedzené a nestabilné.

Ericsson spolu s Volvo Cars prezentujú technológiu na práve prebiehajúcom veľtrhu Mobile World Congress 2016 v Barcelone. Návštevníci si v stánku Ericssonu zároveň môžu pozrieť aj posledný model Volvo S90, ktorý je vybavený tými najnovšími technológiami. Ericsson podporuje vývoj vozidiel Volvo na základe platformy Multiservice Delivery už od roku 2013.

Už na veľtrhu CES 2016 v Las Vegas obidvaja partneri predstavili spoločný výskumný program. Spoločným zámerom Ericssonu aj Volva je vývoj a integrácia nových technológií do samoriadiacich vozidiel. Tie majú zaistiť šoférom aj cestujúcim čo najlepší pôžitok z jazdy a času stráveného v aute.

Ericsson zamýšľa svoju platformu otvoriť prostredníctvom API rozhrania. Švédska firma takto hodlá podporiť svojich partnerov, ktorí tak budú môcť ďalej pracovať na vývoji systémov a prinášať inovatívne funkcie využiteľné v automobiloch. Softvérová platforma vytvára sieť, ktorá umožňuje zdieľanie dát, analytických nástrojov a skúseností, čím celok optimalizuje a zvyšuje jeho efektivitu a produktivitu.

Značky: