Takmer sa už zabudlo na malé zvieratká, na ktorých vyrástla celá jedna generácia. Reč je samozrejme o Tamagotchi a dnes zahlásili svoj návrat.

V obchod Google Play a v Apple App Store sa objavila nová hra s názvom My Tamagotchi Forever. Pre tých z vás, ktorí ste neboli súčasťou ošiaľu Tamagotchi v 90-tych rokoch z rôznych dôvodov, je tu malé predstavenie:

Tamagotchi boli malé digitálne zvieratká, o ktoré ste sa starali za pomoci malého vreckového zariadenia. Čo urobilo Tamagotchi zaujímavým bolo, že mali vlastný denný rozvrh, podľa ktorého ste sa museli o tieto zvieratká starať. Denne potrebovali pozornosť, jedlo a pitie. Ak ste ignorovali vaše Tamagotchi niekoľko dní, tak zomrelo. Bola to hra doslova na život a smrť.

Dnes sa spoločnosť Bandai Namco pokúsi oživiť tento kult s uvedením hry My Tamagotchi Forever.

Google Play
App Store

My Tamagotchi Forever

V rámci hry musí každý Tamagotchi dodržiavať spánok, pravidelné stravovanie, zábavu a hygienu. Všetky tieto činnosti sú monitorované na ukazovateľoch. Používatelia musia venovať dostatočnú pozornosť tomu, aby bol ich Tamagotchi šťastný. Tak získajú virtuálnu menu na nákup vybavenia na zábavu a aj jedlo. Používatelia môžu zarábať mince aj tým, že si zahrajú mini-hry v jednej zo sekcií aplikácie.

Moderné technológie umožnia oproti pôvodnému Tamagotchi hru urýchliť, kúpou diamantov a bonusov v aplikácii. Tak nemusíte čakať napríklad, kým sa zvieratko vyspí.

Aj napriek tomu, že táto hra je zameraná hlavne na deti, veríme, že si aj niektorí ich rodičia túto hru zahrajú. My ju už máme nainštalovanú. Ale pozor, aby vám hra neurobili vrásky na čele. Hra vás kúpou bonusov a diamantov môže stáť viac ako 99 Eur.

zdroj: techcrunch

Prečítajte si aj:

Crash Bandicoot príde na PC. Na počítači si už čoskoro zahráte jeho najznámejšie dobrodružstvá

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.