Nasledovník modelu 610 sa nesie v zaužívanom dizajne nových modelov Desire. Na trhu je dostupný v troch farebných vyhotoveniach. Všetky sú konzervatívne a tak si budú musieť používatelia vyberať z kombinácie bielej, bielosivej a bielo-modrej.

Veľmi dobre sa drží v ruke najmä vďaka zaobleniu hrán a lesklého krytu s odolnosťou voči škrabancom. Mierne nás sklamalo, že HTC dáva svoje reproduktory BoomSound len do vybraných modelov. Tu sú síce po kratších stranách displeja otvory imitujúce reproduktory. No hore je reproduktor na telefonovanie, v spodnej časti na hlasité odpočúvanie a multimédiá.

desire (2)
desire (3)

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 8 MPix a predný 5 MPx. Pri selfie využijete aj odpočítavanie a budete sa vedieť lepšie prispôsobiť na výsledný záber. Vyskúšali sme selfie a tu sme jednoznačne spokojní. No pri hlavnom fotoaparáte sme počas prvých testov našli isté rezervy. Fotografie boli príliš presvetlené, takisto aj zaostrovanie mohlo byť rýchlejšie.

Celkovo je však telefón svižný a o celkový aj multimediálny výkon sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 410. Je to štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,2 GHz na jadro. Kapacita RAM je 1 GB a úložný priestor 8 GB bude pravdepodobne treba rozšíriť o microSDXC kartu. Pokojne až o kapacity 128 GB. V rámci konektivity nechýba LTE ale aj napríklad Bluetooth 4.0 s aptX kodekom, ktorý využijete pri hudbe. Nechýba ani NFC.

Akumulátor s kapacitou 2100 mAh je vymeniteľný a na vloženie Micro SIM karty a pamäťovej karty ho bude treba vybrať.

Zatiaľ sa nám telefón páči, jednak je to typický mid-end, ktorému nechýba nič podstatné vrátane HTC Sense 6.0 a OS Android 4.4.4. Ako druhý faktor je tu priaznivá cena. S cenovkou 249 EUR sa stáva ideálnym adeptom pre stredne náročných používateľov.

Podrobný test práve pripravujeme.

Cena: 249 EUR

Zapožičal: HTC

 

desire (1)
desire (5)
desire (4)

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.