Sieť AAA AUTO už za deväť mesiacov tohto roku predala 75 700 vozidiel

Spoločnosť AURES Holdings, prevádzkovateľ siete AAA AUTO a Mototechna už za deväť mesiacov tohto roku predala 75 700 vozidiel, čo je 17 % nárast oproti rovnakému obdobiu roku 2022. Tretí štvrťrok 2023 bol pre AAA Auto URES historicky najlepším obdobím za 31 rokov na trhu s počtom 26,5 tisíc predaných vozidiel. Vďaka týmto predajným výsledkom spoločnosť odhaduje celkový počet predaných áut v tomto roku až na rekordných 100 tisíc.

Najpredávanejšie vozidlá v sieti AAA AUTO a Mototechna za 9 mesiacov roku 2023
 Česká republikaPoľskoSlovensko
1.Škoda OctaviaOpel AstraŠkoda Octavia
2.Škoda FabiaŠkoda OctaviaŠkoda Fabia
3.Škoda SuperbFord FocusVolkswagen Passat
4.Volkswagen PassatKia SportageVolkswagen Golf
5.Hyundai i30Renault MeganeKia Ceed
6.Volkswagen GolfVolkswagen PassatŠkoda Superb
7.Kia CeedToyota YarisHyundai i30
8.Focus FocusVolkswagen GolfOpel Astra
9.Škoda KodiaqDacia DusterSuzuki Vitara
10.Kia SportageOpel InsigniaKia Sportage

V Českej republike sa za obdobie od januára do konca septembra predalo 41 900 áut, na Slovensku 15 000 a v Poľsku 18 800. Skupina momentálne predáva 290 vozidiel denne.

Teraz sa v AURES-e chystá predaj asi najzaujímavejšieho vozidla tohto roku, ktorým bude zberateľský kúsok – kabriolet Mercedes-Benz G500 Final Edition 200 s motorom V8, s výkonom 285 kW. Cena ešte nebola stanovená, ale tieto vozidlá sa vo svete predávajú zhruba za 49 tisíc eur. V roku 2013 si ho ako nový zaobstaral bývalý majiteľ AAA AUTO Anthony James Denny a najazdil s ním len 3500 kilometrov. Týchto kabrioletov bol na celom svete vyrobený obmedzený počet, iba 200 kusov.

Ponuka vozidiel v predajnej sieti AURES Holdings už dosiahla 13 000 áut, a pretože skupina za súčasnej situácie na trhu vidí priestor na ďalší rast predajov, chystá sa na rozšírenie svojich kapacít. „Na Slovensku plánujú jednu až dve nové výkupné pobočky“ -povedala generálna riaditeľka Karolína Topolová.

V Poľsku AURES pred niekoľkými týždňami slávnostne uviedol do prevádzky úplne nové autocentrum v Krakove, ktoré sa presťahovalo z už kapacitne nedostačujúcej lokality. Tesne pred dokončením je výstavba nových budov v pobočke vo Vroclavi.

Najpredávanejšie elektromobily sieti AAA AUTO v roku 2023 v SR
1.Nissan Leaf
2.Škoda Enyaq
3.Škoda CitiGo-e
4.VW e-up!
5.BMW i30

 „Čo sa týka skladby predajov, v Českej republike a v Poľsku sa tento rok najlepšie predávajú benzínové vozidlá, na Slovensku mierne prevažujú diesely. Podiel alternatívnych pohonov je u LPG a CNG absolútne zanedbateľný, ale rýchlo rastie záujem o elektrické vozidlá – tento rok sme ich už predali takmer 300, čo je viac ako za celý minulý rok. Množstvo predaných hybridov sa už zvýšilo na tri percentá z našich celkových predajov,“ uviedol prevádzkový riaditeľ AURES Holdings Petr Vaněček.

Z predaných elektromobilov sa ich najviac predá v ČR (84 %), priemerná cena batériového vozidla je 25 340 eur. V ponuke je priemerne mesačne 66 vozidiel, takmer polovica pochádza z výkupu v Nemecku. Sú v priemere 3,5 roku staré.

AURES Holdings ďalej pokračuje aj v meraní parametra zákazníckej spokojnosti NPS – Net Promoter Score. Overovanie NPS pre AURES zaisťuje spoločnosť InsightSofa.

V sektore ojazdených vozidiel je v oblasti merania NPS AURES úplným priekopníkom, pretože ani v jednej z krajín, v ktorých pôsobí, žiadny predajca ojazdených áut tento parameter nezverejňuje.

V máji sa AURES Holdings ako prvý v segmente spojil so spoločnosťou Cebia, najväčšou českou nezávislou organizáciou zaoberajúcou sa preverovaním automobilov, aby zákazníkom poskytol komfortný prístup k rozhodujúcim dátam o ich pôvode a histórii. Od začiatku mája môžu zákazníci siete AAA AUTO získať dáta o ponúkaných vozidlách zadarmo, priamo na webových stránkach bez toho, aby sa museli akokoľvek zaviazať ku kúpe auta.

„Odvtedy si zákazníci na našich webových stránkach zadarmo preverili takmer 15 tisíc vozidiel. Podobný projekt sme spustili počas leta aj na Slovensku, kde od polovice augusta spolupracujeme s Registrom prevádzkových záznamov vozidiel. Tam si zákazníci na našich webových stránkach zadarmo preverili už vyše tritisíc vozidiel,“ dodal Petr Vaněček.

Zdroje: vlastné, AAA Auto

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.