Gigantická obrazovka s najmodernejšou zobrazovacou technológiou obsahuje 25 miliónov RGB LED diód, ktoré svietia samostatne a ponúka rovnako kvalitný pohľad zo všetkých uhlov.

Na slovenský trh dorazil prvý model MICRO LED televízora, ktorý používa rovnakú zobrazovaciu technológiu, akú sa doteraz pýšili len priemyselné panely The Wall používané napríklad koncernom Škoda Auto. Vôbec po prvýkrát sa táto technológia založená na miliónoch samo svietiacich anorganických diódach objavuje v kompaktnom rozmere určenom do domácnosti. Televízor MICRO LED s obrovskou uhlopriečkou 110 palcov  (242 × 136 cm) je dispozícii v e-shope samsung.sk a u vybraných predajcov s cenou 149 999 eur.

Vzhľadom na to, že na Slovensku nie je vzorka MICRO LED k dispozícii, Samsung ponúka vážnym záujemcom osobnú konzultáciu so slovenským produktovým manažérom. Schôdzku si je možné objednať prostredníctvom infolinky 0800 726 786 alebo prostredníctvom WhatsApp na tom istom čísle. Celú obrazovku tvorí 25 miliónov LED diód, ktoré sú od seba vzdialené iba 0,6 mm.

MICRO LED televízor vyniká tiež zvukom. Ide o technológiu Majestic Sound vo formáte 5.1, ktorý nepotrebuje žiadne ďalšie externé reproduktory. MICRO LED televízor je vybavený operačným systémom Tizen, ktorý Samsung používa pri všetkých svojich inteligentných televízoroch a  prostredníctvom neho je možné využívať všetky bežné televízne aplikácie.

K dispozícii je tiež funkcia 4Vue (Quad View), obraz sa tak dá rozdeliť na štyri samostatné obrazy z rôznych zdrojov. K televízoru je možné pripojiť rôzne externé zariadenia, čo ocenia napríklad hráči – môžu si zobraziť jednotlivé okná alebo napríklad rôzne pohľady na tú istú scénu, všetko vo vynikajúcej kvalite s vysokým rozlíšením.

Profesionálna inštalácia v cene

Inštaláciu tohto televízora vykonáva prémiový servis Samsungu a je v cene prijímača. Obrazovka sa skladá z dvoch subpanelov, preto je nutná ich kalibrácia na mieste inštalácie. Súčasťou balenia je aj držiak na stenu. V prípade, že by ste preferovali skôr stojan, je možné ho dokúpiť ako príslušenstvo za 799 eur.

Viac informácií nájdete na: https://www.samsung.com/sk/tvs/micro-led/ms1a-110-inch-micro-led-2021-mna110ms1acxxh/

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.