Najnovšia IPTV televízia od SWANu vám dokáže, že sledovať televíziu sa dá aj novým spôsobom.

IPTV platforma od SWANu bola kompletne prepracovaná od základov. Nové používateľské rozhranie dostalo elegantný dizajn vrátane viacerých vylepšení. Celý systém IPTV bol implementovaný do novej rady set top boxov. Poskytovateľ sľubuje rýchlosť a vysoký používateľský komfort, Zatiaľ sa IPTV bude dať sledovať v sieti SWANu, do 2 až 3 mesiacov to bude možné aj na internete od iných poskytovateľov. Základom nového systému je vyspelá platforma od českého výrobcu 4net, konkrétne je to najnovšia verzia 4. Takto vyspelú IPTV podľa slov predstaviteľov SWANu nemá na Slovensku zatiaľ nikto. Použitý kodek je H.264 s tým, že potenciálne sa plánuje prechod na H.265.

Predstavitelia SWAN pri tlačovej konferencii

Predstavitelia SWAN pri tlačovej konferencii

Dnešným dňom prinášame na trh modernú a kvalitnú televíziu našim existujúcim i novým zákazníkom,“ povedal nám Roman Vavrík, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN.

Nových zmien je viacero, SWAN od tohto týždňa ponúka novým zákazníkom nielen nový dizajnový set-up box, ale ah úplne nové používateľské rozhranie. To prináša nový komfort pri výbere televízneho programu, ale aj množstvo funkcionalít, ktoré ešte viac podporia zážitok zo sledovania domácej televízie.

Nadčasový archív dostupný na jeden klik

Jednou z hlavných pridaných funkcionalít je možnosť sledovania a vyhľadávania programu či relácie podľa vlastných preferencií. Stlačením tlačidla na domovskej obrazovke sa divák dostane do prehľadného archívu. Ten mu ponúkne na výber rôzne programy s percentuálnym hodnotením obľúbenosti, ktoré boli odvysielané a môže si ich pozrieť nerušene zo záznamu. Archív ponúka možnosť vyhľadania želaného programu aj prostredníctvom voľby filmových žánrov, prípadne vyhľadávania podľa názvu programu. Televízny archív je doplnková služba spoplatnená mesačnou sumou 2,99 eur s DPH.

Zákulisie tlačovej konferencie

Zákulisie tlačovej konferencie

Prepínanie programov s novými funkciami

Zmeny sa dotkli aj klasického prepínania televíznych programov. Okrem štandardnej informácie o programe je k dispozícii aj časová os vysielaného programu, cez ktorú je možné vrátiť sa späť o niekoľko sekúnd, minút alebo úplne na začiatok programu a opätovne skočiť do priameho vysielania. Zároveň nové prepínanie ponúka aj možnosť jedným stlačením gombíka spustiť nahrávanie konkrétneho programu a neskôr si ho pozrieť z archívu. Rovnako ako v prípade televízneho archívu, aj služba nahrávanie vlastného obsahu spoplatnená mesačným poplatkom vo výške 0,99 eur s DPH.

Zariadenie na príjem IPTV

Zariadenie na príjem IPTV

Prehľad programov EPG s viacerými vylepšeniami

Úpravy nastali aj v detaile prehľadu všetkých staníc a vysielaných programov (EPG). Získate v ňom detailný prehľad o aktuálne vysielaných programoch a pokročilé funkcie vám ponúknu pohľad do minulosti odvysielaných relácií, ktoré si viete pozrieť z archívu. K dispozícii je aj podrobný rozpis budúcich programov, ktoré budú ešte len odvysielané. K programom, ktoré už boli odvysielané sa môžete spätne vrátiť po dobu 7 dní. Ak vás niečo zaujme z programov, ktoré budú ešte len vysielané, môžete si už dopredu nastaviť ich nahrávanie, aby ste nič nezmeškali.

Hlavné menu IPTV od Swanu

Menu IPTV od Swanu

Prostredníctvom funkcie EPG sa môžete dostať ku kompletnému programu všetkých staníc, ktoré máte v predplatenom balíku, ale aj prostredníctvom kalendára si pozrieť, čo konkrétna stanica ponúkne.

Ponuka v Archíve

Ponuka v Archíve

Multiplatformová televízia a prepojiteľnosť odkiaľkoľvek

Zásadná zmena je multiplatformová podpora televízie. Od tejto chvíle môžu zákazníci sledovať televíziu na viacerých zariadeniach súčasne. K dispozícii majú na výber webové rozhranie dostupné cez moje.swango.sk, alebo možnosť stiahnutia aplikácie určenej pre zariadenia iOS alebo Android a tak si zobrať svoju novú televíziu kdekoľvek so sebou. Znamená to, že ak chcete pozerať v rodine dva rozličné programy, dá sa to, ale jeden člen domácnosti sleduje vysielanie na televízore a druhý napr. na tablete alebo na počítači ši smartfóne. Ak chcete dvaja sledovať rozličné vysielania na dvoch televízoroch, potrebujete dve zariadenia (poplatok za kanáli sa však nemení).

Diaľkové ovládanie pre novú IPTV

Diaľkové ovládanie pre novú IPTV

Úplnou novinkou je aj podpora rôznych sietí a pripojení, nielen od spoločnosti SWAN. „Chceme našu novú IPTV službu priniesť viacerým zákazníkom, nielen tým, ktorí majú internetové pripojenie od nás,“ doplnil Roman Vavrík, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN.

Zákazník, ktorý sa rozhodne pre novú IPTV od SWANu, už nemusí byť len v pokrytí služieb SWAN, ale novú televíziu si bude môcť spustiť aj na akomkoľvek pripojení iného poskytovateľa internetu. Stačí ak nový set top box pripojí cez ethernetový kábel a môže sa tešiť z novej televízie. Celoplošná konektivita novej platformy bude postupne spúšťaná vo všetkých lokalitách a jej plošná dostupnosť sa očakáva koncom roka.

Hlavné výhody novej IPTV od SWANu

Hlavné výhody novej IPTV od SWANu

Súčasťou tejto digitálnej IPTV televízie je aj nový set top box Arris VIP 4205, ktorý svojimi kompaktnými rozmermi zaobalený do atraktívneho čierneho oválneho tvaru, si nájde miesto v každej obývačke.

S príchodom nového roka sa portfólio podporovaných zariadení rozšíri aj o ďalšie aplikácie ako Android TV, Apple TV, vrátane aplikácii pre najnovšie televízory najpredávanejších značiek spoločností Samsung či LG. Posledné zmienené aplikácie, si budú môcť zákazníci priamo nainštalovať vo svojich SMART televízoroch prostredníctvom aplikačných obchodov, ktoré sú priamo zabudované od jednotlivých výrobcov spomenutých značiek.

Zoznam nahrávok

Zoznam nahrávok

Nová IPTV platforma za nezmenené ceny

Ak sa rozhodnete pre novú IPTV televíziu od SWANu, nezaplatíte ani o cent viac. Cenovka novej platformy ostane na rovnakej úrovni ako v prípade aktuálnej ponuky Digitálnej TV. Cena základného balíka s viac ako 40 programami 7,99 eur, najvyšší XL balík obsahujúci viac ako 120 programov bude pre zákazníkov dostupný za 19,99 eur mesačne.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.