Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike sa tento rok uskutočnia v Tlmačoch v dňoch 22. až 25. júna.

Na štart sa postavia jazdci z World Tour tímu, prokontinentálnych tímov, ale aj domáca či česká cyklistická špička. Pozornosť budú pútať už tradične preteky elitných mužov, medzi ktorými nebude chýbať Peter Sagan na jednej z posledných jázd v profesionálnej kariére. Škoda ako tradičný partner cyklistických podujatí nesmie chýbať ani na Majstrovstvách Slovenska a Česka, kde ako jeden z partnerov zabezpečuje sprievodné vozidlá.

Značka Škoda má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement, začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia, ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi tie domáce patrí séria pretekov v horskej cyklistike Škoda Bike Open Tour Open Tour, preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape Slovakia by Tour de France či už tradičná Detská tour Petra Sagana, ktorá podporuje mladé cyklistické talenty.

Majstrovstvá Slovenska a Česka s výbornou účasťou

Počas tohtoročných Majstrovstiev Slovenska a Česka sa predstavia jazdci Z World Tour tímov Soudal Quick Step, z prokontinentálnych tímov Total Energie, ATT Investment, Elkov Kasper, kontinentálnych Dukla Banská Bystrica, RRK – Pierre Baquette – Benzinol, teda takmer celá slovenská a česká cyklistická špička. Najväčšiu priazeň publika zrejme zožne Peter Sagan, ktorý na domácich cestách absolvuje jednu z posledných jázd v profesionálnej kariére.

Populárne športové podujatie odštartuje už tradične časovkou na trati v celkovej dĺžke 15 km. Po dni voľna budú pokračovať majstrovstvá cez víkend, a to pretekmi s hromadným štartom. Srdcom tejto časti podujatia budú Tlmače, časť Lipník, v okolí ktorých čaká štartujúcich okruh v dĺžke 32,8 km. Program víkendu otvorí súťaž ženských kategórií v sobotu o 10:00 hodine, poobede o 14:30 je na programe súboj juniorov. Najväčšiu pozornosť už tradične priťahujú preteky elitných mužov, ktoré odštartujú v nedeľu o 10:30. Predpokladaný príjazd pretekárov do cieľa je okolo 14:40. Podujatie bude v spolupráci s RTVS prenášané i v priamom prenose.

Značky: