Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na veľtrhu DRUPA 2016 predstaví spoločnosť Epson rad svojich najmodernejších profesionálnych produkčných atramentových a priemyselných tlačiarní pre tlač etikiet, obalov, signmaking, fotografické, odevné a dekoratívne aplikácie.

Stánok spoločnosti Epson na veľtrhu DRUPA bude rozdelený do 5 sekcií: Prepress, Sign & Display, Label, Copy Shop a Technológie, ktoré návštevníkom umožnia zamerať sa na jednotlivé odborné ukážky a aplikácie.

Epson od minulého veľtrhu DRUPA v roku 2012 zintenzívnil svoj vývojový program a viac ako zdvojnásobil počet výrobkov pre profesionálny polygrafický priemysel uvádzaných na trh. Epson sa sústredí na neustále zlepšovanie, aby zaistil, že atramentové tlačiarne SurePress a atramenty poskytnú novú úroveň kvality, výkonu, jednoduchého používania a návratnosti investícii. Výsledkom je, že len v posledných šiestich mesiacoch Epson uviedol na trh 13 nových tlačiarní, ktoré budú po prvýkrát spoločne predstavené na veľtrhu DRUPA.

Epson konštruuje a vyrába kompaktné, presné, úsporné atramentové tlačiarne a používa pritom vlastnú technológiu tlačových hláv Micro Piezo a vlastný atrament. Každá súčasť tlačiarne Epson – hardware, tlačová hlava, atrament a firmware – je optimalizovaná tak, aby podávala čo najvyšší výkon.

Jedným z hlavných cieľov spoločnosti Epson je znižovanie dopadu technológie na životné prostredie. Konštrukcia atramentových tlačiarní a priemyselných tlačiarní SurePress znižuje spotrebu energie a atramentu a obmedzuje plytvanie. Napríklad nové tlačiarne SureColor SC-S, vystavené na veľtrhu DRUPA ukázali, že spotrebujú až 4 x menej energie v porovnaní s latexovou technológiou, približne o 15 % menej atramentu, ako predchádzajúca generácia SureColor a až o 50 % menej atramentu, ako latexová technológia (v závislosti od materiálu a kvality tlače).

Tretia generácia tlačovej hlavy Epson PrecisionCore TFP v líniovej konfigurácii má významný dopad na vývoj tlačiarní a priemyselných tlačiarní SurePress, čo umožňuje dodávať produkty, ktoré poskytujú vyššiu kvalitu, rýchlosť a všestranne lepší výkon. Pre uspokojene predpokladaného dopytu Epson oznámil investíciu vo výške 160 miliónov EUR do nového závodu v Japonsku. Cieľom je trojnásobné zvýšenie výrobnej kapacity tlačových hláv pre novo vyvíjané profesionálne tlačové produkty.

V súlade so svojím záujmom poskytovať riešenie pre meniace sa potreby polygrafického priemyslu a maximalizovať potenciál pre mnoho rôznych tlačových aplikácií, zlúčil Epson svoje obchodné činnosti týkajúce sa veľkoformátovej tlače, etikiet, obalov a textilu do novej globálnej divízie „Profesionálnych tlačových riešení“, ktorú vedie prevádzkový riaditeľ Sunao Murata. Veľtrh DRUPA 2016 predstavuje pre túto novú divíziu dobrý odrazový mostík. Epson predvedie, ako transformuje profesionálnu tlač s radou inteligentných výrobných systémov, ktoré sú cenovo dostupné, jednoduché a vytvárajú širokú škálu produktov s pridanou hodnotou.

Kateřina Sedláčková, Pro Graphics Account Manager spoločnosti Epson Europe, hovorí: „Všetko, čo robíme, sa riadi našim záujmom o výskum a vývoj pre trvalé zdokonaľovanie. Na veľtrhu DRUPA predvedieme naše najnovšie výsledky. Predstavíme tu profesionálne atramentové tlačiarne a priemyselné tlačiarne SurePress, ktoré sú lepšie ako kedy predtým – všetky prinášajú maximálne úžitkové vlastnosti a ľahkú obsluhu. Ukážeme taktiež, ako ich spoločnosti môžu využívať k vybudovaniu úspešných podnikov a ku vstupu na nové trhy.“

Zóny expozíce Epson na veľtrhu DRUPA

 • Zóna Sign & Display: V tejto zóne ukazuje Epson svoj najnovší rad veľkoformátových signage tlačiarní SureColor SC-S a sublimačných tlačiarní SC-F, vytvárajúcich produkty pre signage, displeje a dekorácie na rôznych substrátoch. Bude tu vystavená nová generácia tlačiarní radu SureColor SC-S, uvedenú v januári tohto roku, s novým setom atramentov UltraChrome GS3 a permanentnou tlačovou hlavou PrecisionCore. Nový rad tlačiarní s úplne prepracovanou konštrukciou ponúka výber z troch konfigurácií tlačiarní od 4 do 11 farieb (vrátane červenej, oranžovej, bielej a metalickej striebornej) a produktivitu až 95,3 m2/hod. Návštevníci budú môcť vidieť nový riadiaci software  Epson Control Dashboard, ktorý poskytuje užívateľom online prístup k ľahkému automatickému nastaveniu tlačiarne, a viac ako 200 rôznych profilov médií. Epson pre tento nový rad znížil cenu atramentov, čo v kombinácii s jeho výrazne nižšou spotrebou, prináša nízke náklady na vlastníctvo a rýchlu návratnosť investície. Tlačiarne sú lídrom trhu v ponuke najlepšej kombinácie kvality, rýchlosti a ceny.
  Epson je popredným svetovým výrobcom farebných sublimačných tlačiarní a na výstave DRUPA predstaví taktiež najnovšie modely radu SureColor SC-F, ktoré využívajú atrament UltraChrome DS k výrobe mnoho produktov z oblasti soft signage, odevov, dekoratívnych a reklamných produktov.
 • Zóna Label: Na veľtrhu DRUPA spojil Epson špičkové obalové tlačiarne SurePress s osobnými, maloobchodnými a príručnými tlačiarňami etikiet a vystavuje tak najširšie portfólio tlačových riešení etikiet vyvinuté jediným výrobcom. Najvýznamnejšie Epson produkty predstavujú digitálne tlačové stroje obalov a etikiet SurePress, na ktoré sa v tejto oblasti zameriava najväčšia pozornosť. Sú to predovšetkým digitálne tlačiarne SurePress L-6034VW s hlavou PrecisionCore a UV atramentom vytvrdzovaným pomocou LED s in-line lakom a bielym atramentom s vysokým krytím. Táto tlač je ideálna pre vysoko kvalitné menšie až stredne veľké objemy etikiet s vynikajúcou odolnosťou voči poškrabaniu a poveternostným vplyvom. Rad SurePress taktiež zahŕňa sedemfarebný SurePress L-4033AW, ideálny pre vysoko kvalitnú tlač štítkov v menšom objeme na širokú škálu podkladov, vrátane štruktúrovaného papiera, filmu a kovových fólií. V tejto zóne Epson predstaví taktiež ColorWorks C7500, stolnú tlačiareň etikiet na vyžiadanie a novú prenosnú tlačiareň LabelWorks LW-Z900 pre priemyselné a stavebné použitie. 
 • Zóna Copy Shop: Tu Epson ukáže, ako môžu kancelárie, maloobchod a prevádzky kopírovacích služieb ľahko a rýchle rozšíria svoju ponuku vďaka výrobe kvalitných tlačových produktov, čím si zaistia nové zdroje príjmov. Epson vyvinul rad tlačiarní konštruovaných tak, aby uspokojili rastúci dopyt spotrebiteľov po individuálnych riešeniach tlače, napríklad na plátno, tapety, hrnčeky a obaly smart telefónov. TU si taktiež môžu návštevníci prehliadnuť stolnú tlačiareň SureColor SC-F2000 pre priamu tlač na bavlnený textil a atramentový SureLab D700 umožňujúci tlač širokej škály fotografických aplikácií.
  Zvláštnu pozornosť venujeme v tejto zóne novým super rýchlym veľkoformátovým tlačiarňam Epson SureColor SC-P. Produkujú výtlačky vo fotografickej kvalite pomocou najnovších tlačových hláv PrecisionCore MicroTFP. SureColor SC-P20000, desaťfarebná 64“ tlačiareň bola uvedená na trh v marci. Tlačiareň SureColor SC-P10000 so šírkou tlače 44“ bude mať premiéru na veľtrhu DRUPA (úplné informácie viď samostatná tlačová správa). Tieto nové tlačiarne spájajú najvyššiu rýchlosť s vysokou kvalitou tlače veľkoformátových fotografií, výtvarného umenia, plagátov a grafiky, a to na mimoriadne vysokej úrovne.
  Epson predstaví na veľtrhu DRUPA nové funkcie svojich 36“ a 44“ multifunkčných tlačiarní SureColor SC-T. Predstavujú kombináciu novej úrovne funkčnosti a produktivity pre aplikácie, kde sa dokumenty naskenované do súboru následne tlačia. Patrí medzi ne najrýchlejšia tlač vo svojej triede, skenovanie rýchlosti 340 mm/s v stupňoch šedej a 150 mm/s vo farbe, nový vysokorýchlostný „produkčný“ režim pre tlač na lesklý fotografický papier, tlač na rolky o priemere až 150 mm, veľkokapacitné 700 ml atramentové zásobníky a skenovanie dokumentov dlhých až 30,4 m. (úplné informácie viď samostatná tlačová správa). 
 • Zóna Prepress: Dokonalú farebnú presnú tlač budeme predvádzať na najnovších 24“ tlačiarňach SureColor SC-P7000 a 44“ tlačiarni SC-P9000 s 11 farebným setom UltraChrome HDX s novým fialovým atramentom. Tlačiarne využívajú pre zaistenie výstupu najvyššej kvality tlačovú hlavu PrecisionCore. Poskytujú 99% pokrytie Pantone certifikovaných farieb pre presnú reprodukciu priamych farieb. Veľké atramentové kazety (350 ml a 700 ml) sú ideálne pre veľké tlačové objemy.
 • Zóna Technológie: Epson investuje každý deň viac než milión dolárov do výskumu a vývoju. V tejto zóne predstaví niektoré zo svojich najnovších technológií. Podrobne tu vysvetlíme našu unikátnu technológiu tlače. Návštevníci si môžu pozrieť video ukazujúce PaperLab – prvý systém recyklácie kancelárskeho papiera na svete. Tento nový systém využíva suchý proces recyklácie kancelárskeho papiera a produkuje papiere formátu A4 / A3, vizitky a farebné / parfumované papiere. PaperLab signalizuje spustenie novej divízie inteligentnej recyklácie Epson, ktorá bude zisťovať, ako sa dá táto technológia v budúcnosti využiť vo väčšom meradle.

Značky: