Nabíjanie bude rýchlejšie: Huawei aj Xiaomi dostali certifikácie pre nové nabíjačky

0

66, resp. 120 W nabíjanie.

Čínski výrobcovia opäť urýchľujú nabíjanie mobilných zariadení. Potvrdzujú to certifikácie pre nové nabíjačky, ktoré naznačujú, že už čoskoro budeme zariadenia nabíjať s výkonom 66 W, resp. 120 W.

66 W nabíjačku vyvinul Huawei a pravdepodobne bude súčasťou balenia nadchádzajúcej vlajkovej lode Mate 40. Nabíjačka s označením HW-110600C00 ponúkne nabíjanie s výstupom 11 V / 6 A. Rovnako bude kompatibilná so 40 W SuperCharge nabíjaním, ktoré je aktuálne štandardom pre vlajkové lode radu Mate a P.

Xiaomi posunulo výkon na vyššiu úroveň a certifikovalo 120 W nabíjačku. Zariadenie má označenie MDY-12-ED a umožní nabíjanie s výstupom 20 V / 6 A. Nie je však jasné, či čínsky výrobca použije takéto nabíjanie pri smartfónoch alebo ide o adaptér pre notebooky. Nakoľko však zariadenie už získalo certifikáciu, oficiálne detaily by mali prísť v najbližších mesiacoch.

Zdroj: gsmarena, huaweicentral

Prečítajte si aj:

Lenovo prinesie rekordne rýchle nabíjanie smartfónov

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár