Najhoršie meno Wi-Fi hotspotu, aké môžete zadať na palube lietadla

0

Let spoločnosti Qantas z Melbourne do Perthu mal obrovské meškanie, ktoré de-facto spôsobila Wi-Fi sieť na palube lietadla.

Ako sa ukázalo, jeden nespratník na palube lietadla nazval svoju zdieľanú Wi-Fi sieť ako ‘“Mobile Detonation Device“ – teda povedzme mobilné zariadenie spôsobujúce výbuch.

Názov tejto siete rozpoznali viacerí pasažieri na palube a začali sa obávať o svoj život. Pilot lietadla požiadal majiteľa tejto siete, aby prišiel k nemu do kabíny, ale nikto sa k tejto sieti nepriznal.

Lietadlo následne prehľadala austrálska polícia s negatívnym výsledkom. Medzitým bola podozrivá sieť deaktivovaná a lietadlo bolo pripravené na svoj let do Perthu. Asi 40 pasažierov však odmietlo týmto letom letieť a ich batožina musela byť vybratá z batožinového priestoru. To spôsobilo ďalšie meškanie letu. Ten nakoniec bezpečne pristál vo svojej cieľovej stanici.

Zdroj: TheNextWeb

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár