Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Aj tento rok môžu deti písať Ježiškovi na jeho adresu „Ježiško 999 99“ svoje tajné priania a pozdravy, Slovenská pošta mu odkazy doručí do jeho oficiálnej poštovej schránky v Rajeckej Lesnej. Aby Ježiško stihol odpovedať do Vianoc, posledný termín na odoslanie pohľadnice či listu je piatok 16. decembra 2022. Dôležité je uviesť spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Ako každý rok, aj teraz poteší milým rozprávkovým darčekom.

Napísať Ježiškovi je veľmi jednoduché – svoje priania, odkazy, obrázky môžu deti posielať na akejkoľvek pohľadnici, prípadne môžu napísať list a poslať ho v obálke na adresu „Ježiško 999 99“ najneskôr do piatka 16. decembra 2022. Pohľadnica sa dá poslať aj z mobilu či počítača cez internetovú aplikáciu www.mojapohladnica.sk . Tu si je možné vytvoriť originálnu pohľadnicu s vlastnými motívmi či fotografiami, prípadne zvoliť pohľadnicu zo šablóny Pošta Ježiškovi, následne treba napísať správu Ježiškovi a zadať objednávku. Slovenská pošta pohľadnicu vytlačí a doručí. Dôležité je uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Ježiško odpovedá nielen v slovenčine, ale aj v angličtine, maďarčine či v Braillovom písme.

Spoločne s listami môžu deti posielať Ježiškovi kresby, tie však musia byť na samostatnom hárku papiera. Odborná porota zo všetkých kresieb vyberie tú najkrajšiu, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky. Podrobné informácie o Vianočnej pošte pre Ježiška a o súťaži sú dostupné internetovej stránke www.vianocnaposta.sk. Projekt Vianočná pošta organizuje Slovenská pošta už 24-krát, partnerom projektu je Poštová banka.

Značky: