Spoločnosť GoClever vyrába okrem smartfónov, tabletov či inteligentných hodiniek aj samostatné navigácie do auta a NAVIO 520 je riešenie so zaujímavými možnosťami nielen v oblasti navigovania. Ide o prístroj s 5-palcovým TFT displejom s rozlíšením 480 ×272 bodov, na ktorom mapa dobre vyzerá. Vo výbave je kompletná mapa Európy, pri navigácii si vyberiete krajinu a ďalej už len zadávate to, čo o zvolenom ciele viete – napr. ulicu, PSČ, rôzne body záujmu. Navigačný systém poskytuje kompletné vyhľadanie cieľa. K dispozícii má 10 miliónov ulíc s číslami domov, viac ako 9 miliónov kilometrov ciest a viac ako 1 500 000 bodov záujmu.

GoCleverNaviGo-4
GoCleverNaviGo-8

S 800 MHz procesorom radu Cortex A7 je ovládanie pomerne rýchle, možno trochu dlhšie trvá úvodné spustenie navigačného programu Don’t panic od spoločnosti Mireo. Ten je totiž len jednou z aplikácii, inak tu nájdete hry, kalkulačku, kalendár, elektronické knihy, možnosti zobrazenia obrázkov a videa, prehrávanie hudby, ale aj FM vysielač na spojenie na zabudované rádio v automobile. Operačným systémom je Windows CE 6.0, vo výbave je 128MB DDR2 a 4 GB MLC NAND flash. Pri prehliadaní multimediálnych súborov môžete využiť čítačku pamäťových kariet microSD do 8 GB, ďalej je tu port miniUSB na napájanie a spojenie s počítačom a výstup na slúchadlá. Zabudovaná batéria má kapacitu 950 mAh, hmotnosť navigátora je 150 gramov. Zariadenie prichádza s držiakom na čelné sklo automobilu a nabíjačkou do cigaretového zapaľovača.

GoCleverNaviGo-10
GoCleverNaviGo-9

My sme si navigáciu vyskúšali. Pred prvým použitím je dobre nastaviť slovenské rozhranie a tiež slovenský hlas v navigácii. Viac sa nám páčil mužský hlas, reproduktor však znie dosť plechovo. Práve preto je celkom príjemné prepojiť navigáciu s rádiom vo vozidle a využiť kvalitnejšiu reprodukciu. S navigačným programom sme boli celkom spokojní, má vlastné ovládanie pri hľadaní cieľa, zvyknete si veľmi rýchlo. Adresy, ktoré sme mu zadali ihneď rozpoznal, pozor na to, aby ste si vybrali správnu krajinu J Páčilo sa nám automatické uspatie prístroja po tom, ako sa vypne motor a teda aj externé napájanie. Kábel od napájača by sme si pre väčšie vozidlo však priali o niečo dlhší. V celkovom hodnotení za 61 Eur je to pre účely navigácie dobrá kúpa.

GoCleverNaviGo
GoCleverNaviGo-2
GoCleverNaviGo-5
GoCleverNaviGo-6

Zapožičal: Agem Computers

Cena: 61,15 Eur

Link na predajcu: http://www.agem.sk/produkt/goclever-navio-520-50-displej-29454341.html

Link na výrobcu: http://www.goclever.com/uk/products,c1/navio,c10/navio-520,a399.html#features

8.5 Dobré
  • Cena 9
  • Funkčná výbava 9
  • Komfort práce 7
  • Výbava 9
Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.