Aj Microsoftu patril priestor na CES v Las Vegas a nie malý.

Prezentácia tejto firmy na CESe je trochu iná, ako v prípade ostatných firiem. Microsoft ukazoval riešenia iných výrobcov, ktoré podporuje. Maličkosť? Rozhodne nie, najmä ak si predstavíte tú kompatibilitu systému a riešení od tejto firmy v celom spektre zariadení.

Priaznivci Linuxu iste odpustia, no kompatibilita nie je silnou stránkou ani dnes. Najmä ak ste bežný používateľ a nemáte znalosti na kompiláciu vlastných modifikácií systému a ovládačov.

Windows 10 je uznávaný firmami aj bežnými používateľmi. Nespráva sa vždy tak, ako by sme chceli. Faktom ale zostáva, že sa po zapnutí počítača môžete na Windows plne spoľahnúť a začať pracovať. Či už máte notebook HP, Acer, ASUS alebo napríklad Lenovo.

Neodmysliteľná je aj spolupráca s Intelom. Mnohí totiž považujeme procesory a ich kompatibilitu s Windows a naopak za samozrejmosť. Je to však vďaka spolupráci týchto dvoch gigantov.

Microsoft a virtuálna realita

Podobne je na tom aj zábavný segment, napríklad ten v oblasti virtuálnej reality. A tak tento softvérový gigant ukazoval aj riešenia iných firiem. Okuliare pre VR vo Windows od Lenova, Aceru alebo HP a Dellu nemohli chýbať. Výrobcovia si ich zatiaľ priveľmi cenia a ako môžete vidieť, všetky kúsky boli vystavené za ochranným sklom.

MSI VR One

Zaujímavý je aj počítač na virtuálnu realitu ruksaku od MSI. Ak sa povie MSI, hráči si môžu predstaviť roky silné herné stroje. Tým, že MSI opustila segment kancelárskych notebookov, môže sa plne sústrediť na tento segment. Výsledkom je prenosný počítač na virtuálnu realitu s názvom MSI VR One s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1070M.

 

Zaujímavá je aj takáto selfie kamera s výdržou 10 minút letu a rýchlosťou letu 20 km/h.

No a chýbať nesmie ani Microsoft Surface Studio

Na článku spolupracovali Ondrej Macko a Roman Kadlec, Las Vegas.

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.