Nedovoľte, aby sa vaše deti hrali s uzamknutým iPhonom. Riskujete uzamknutie zariadenia na veľmi dlhý čas.

Jedna bezpečnostná funkcia, ktorá by používateľovi mohla spraviť vrásky na čele je, že nájde svoj iPhone zablokovaný, keď priateľ alebo člen rodiny zadal niekoľko neúspešných pokusov na odblokovanie zariadenia. V Číne sa takýto prípad stal a matka zúrila po tom, čo jej dieťa dokázalo na 47 rokov uzamknúť jej iPhone.

South Morning China Post oznámil, že matka dala jej dieťaťu svoj iPhone, aby sledovalo vzdelávacie videá. Jedného dňa však prišla domov a našla telefón zablokovaný na 25 miliónov minút, čo je približne 47 rokov. Podľa očakávaní, zakaždým, keď bol zadaný nesprávny prístupový kód, telefón sa uzamkol a nútil vždy počkať dlhšie na opätovné zadanie hesla, až sa nazbieral tento neuveriteľný čas.

Apple Store v Šanghaji odporúčal matke buď vyčkať 47 rokov, alebo vymazať telefón a začať od začiatku. Nie je známe, či matka mala zálohu na iTunes alebo iCloud. Technik Apple Store, Wei Chunlong povedal, že videl prípady, kedy bol telefón zablokovaný až na 80 rokov. Bohužiaľ, Chunlong hovorí, že v tomto konkrétnom prípade matka bude musieť vymazať telefón a začať úplne od začiatku, pokiaľ nechce tak dlho čakať.

V prípade tejto ženy je jedinou možnosťou (bez čakania) vymazať všetky telefónne údaje a obnoviť továrenské nastavenie.

Incident sa stal začiatkom januára a matka, identifikovaná iba jej priezviskom Lu, stále čaká na to, aby zistila ako v tomto prípade postupovať.

Nemohla som skutočne čakať 47 rokov a povedať môjmu vnukovi (o 47 rokov), že to bola chyba jeho otca.

Nech je toto lekcia pre všetkých, a to nielen pre rodičov, ktorí odovzdávajú smartfóny svojim deťom na hranie. Uistite sa, či máte zálohovaný svoj telefón na iCloud alebo vykonané pravidelné zálohovanie cez iTunes. Celá táto situácia mohla byť totiž ľahko vyriešená jednoduchým zálohovaním a obnovením.

Na aký najdlhší čas sa vám podarilo uzamknúť váš iPhone? Podeľte sa snami o vaše „rekordy„v komentároch pod článkom.

zdroj: 9to5google

Prečítajte si aj:

Google Kalkulačka trhá rekordy v počte stiahnutí

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.