Aplikácia YouTube Vanced má náhradu, no aj to je neistá záležitosť.

Rok 2023 bude zároveň rokom, kedy táto aplikácia prestala mnohým používateľom fungovať. Problémy, ako padanie aplikácie alebo odmietnutie sa pripojenia do internetu či zabránenie prihláseniu sa do služby, sa pokúsime napraviť prostredníctvom tipov v tomto článku. Jednotlivé možnosti ako opraviť túto aplikáciu poskytol web ghacks.net.

Je prirodzené, že nie všetky problémy budú mať svoju možnosť nápravy, keďže stále ide o službu, ktorá sa pripája na servery Google a informácie, respektíve video obsah je sťahovaný z pôvodného zdroja. Google sa snaží, celkom prirodzene, bojovať s aplikáciami, ktoré obchádzajú ich kontrolné mechanizmy a zároveň bojovať s aplikáciami, ktoré nezobrazujú reklamy. Práve kvôli tomu vznikla táto aplikácia, aby používatelia mohli sledovať takmer všetky videá na YouTube, no zároveň boli ušetrení od čoraz väčšieho počtu reklám.

Na začiatok je vhodné vyskúšať niekoľko postupov, hoci sa môžu javiť ako príliš banálne. Na prvý pohľad si ich nemusíte všimnúť. Napríklad to, že máte neaktuálnu verziu, prípadne problémy so sieťou. Najjednoduchší spôsob, ako eliminovať problémy so sieťou je odpojiť sa od Wi-Fi a skúsiť aplikáciu použiť v režime dát.

V poslednom období sa stretávame s tým, že niektoré aplikácie nefungujú po pripojení na Wi-Fi, hoci sme nijakým spôsobom neupravovali nastavenia prístupu do internetu pre konkrétne aplikácie. Vypnutie Wi-Fi a zapnutie dát operátora pomohlo vyriešiť problém a aplikácie sú plne funkčné. Opätovné pripojenie na Wi-Fi znova spustí pripojenie do internetu aj pre aplikácie, ktoré ho predtým na tejto sieti nemali. V rámci internetového prístupu môžete vyskúšať aj pripojenie cez VPN do inej krajiny a preveriť, či nie je služba nejakým spôsobom blokovaná vo vašej krajine.

Ďalším z dôvodov môže byť nekompatibilné zariadenie. Treba si preveriť, či nemáte príliš starý smartfón alebo upravený telefón, ktorý zabraňuje použitie tejto aplikácie. Niekedy sa môže stať, že sa neprehrajú videá, ktoré majú špecifické nastavenia. Vypnite podporu pre 60 snímok za sekundu a použite rozlíšenie, ktoré má štandardné snímkovanie. Pri pretrvávajúcich problémoch je možné aplikáciu odinštalovať a nainštalovať znova.

Jednoduchším spôsobom je odstrániť jej dáta. Stačí podržať prst na ikone aplikácie a z roletového menu, vybrať položku informácie o aplikácii v závislosti na nadstavbe smartfónu. Následne vyberiete vymazanie údajov aplikácie, ktorá sa potom bude javiť ako úplne nová. Je zrejmé, že prídete o nastavenia, ale zároveň sa vyčistí aj cache a iné súbory, ktoré by mohli komplikovať použitie tejto aplikácie.

V niektorých prípadoch môže postačiť, vymazať iba vyrovnávaciu pamäť. Znamená to, že všetky nastavenia, ktoré ste v aplikácii urobili, zostanú zachované. No vymažú sa dočasné súbory vytvorené aplikáciou počas jej používania.

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.