Nefunguje vám Skype? Povoľte ho ako aplikáciu na pozadí

0

Aplikácia na počítači nemusí vždy fungovať podľa vašich predstáv, je to však otázka nastavení.

Bežne sa totiž stáva, že nedostanete správy do aplikácie Skype v počítači a všetky upozornenia máte iba na smartfóne. Problémov môže byť viac, no jedným z nich môže byť práve to, že aplikácia nemá povolenie na beh na pozadí systému. To znamená, že si ju musíte povoliť v systéme a to v časti Nastavenia – Aplikácie – Aplikácie a súčasti.

windows settings

V zozname nájdite aplikáciu Skype a kliknite na ňu. Položka sa rozbalí a môžete kliknúť na link Rozšírené možnosti.

Dostanete sa do jej vlastností a povolení. Posledné z nich sa volá Aplikácie na pozadí. Ak je táto možnosť vypnutá, zatvorením aplikácie nebudete dostávať správy ani upozornenia.

Je treba ju zapnúť. To isté platí aj pre ďalšie položky, ak máte problém s mikrofónom alebo zvukom. Na to ale Skype upozorní automaticky pri pokuse o vytvorenie hovoru.

skype menu

Prečítajte si aj:

Skype Meet Now: Telefonujte zadarmo a bez otravnej registrácie

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>