Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Wi-Fi prístupové body s inteligentnou anténou rady WAC6500 ponúka gigabitovú bezdrôtovú technológiu s rozsiahlym pokrytím a kapacitou a mimoriadnou odolnosťou voči rušeniu vďaka zabudovanej inteligentnej anténe, ktorá má oproti konvenčnej anténe dvojnásobný výkon. Prístupové body (AP) WAC6500 umožňujú súčasné pripojenie väčšieho počtu užívateľov  a zaisťujú vysokorýchlostnú Wi-Fi konektivitu aj v tých najrušnejších prostrediach. Sú preto ideálne pre hotely, školy, veľké podniky a rad ďalších miest, kde má vysoko výkonná bezdrôtová sieť zásadný význam pre podnikanie alebo inú činnosť organizácie.

Na trhu s Wi-Fi AP sa teraz presadzuje technológia IEEE 802.11ac, ktorá oproti staršiemu štandardu 802.11n dosahuje až trikrát vyšších rýchlostí. Pri skutočnom nasadení v praxi však táto technológia nie je všeliek, pretože jej výkonnosť je často obmedzovaná rôznymi faktormi.

ZyXel2

Snažiť sa napríklad pripojiť k preťaženej Wi-Fi sieti v rušných oblastiach môže byť stále frustrujúci zážitok. Prerušované pripojenie, rušenie a obmedzená kapacita totiž môžu viesť k nedostatočnej konektivite. Prechod na 802.11ac znamená tiež zložitú migráciu od stávajúcej technológie. Vzhľadom k tomu, že 802.11ac funguje v inom pásme (5 GHz) než technológia 802.11b/g/n (2,4 GHz), je nutné zopakovať dôkladný prieskum lokality. ZyXEL tu však prichádza s radom WAC6500, ktorá je špeciálne navrhnutá pre dosiahnutie optimálneho výkonu bezdrôtovej siete prostredníctvom štandardu 802.11ac a technológie inteligentných antén, a umožňuje tak hladký prechod na štandard 802.11ac bez nutnosti nového prieskumu lokality.

ZyXEL je priekopníkom v zavádzaní technológie inteligentných antén do komerčne dostupných AP. Jeho know-how a skúsenosti sú základom vynikajúcej výkonnosti produktov radu WAC6500, ktoré analyzujú WiFi signály, vypočítavajú optimálnu prenosovú trasu a k zaisteniu čo najlepšej priepustnosti využívajú viac než 700 anténnych charakteristík. Tieto charakteristiky sú formované pre každého klienta podľa požiadaviek daného prostredia v reálnom čase. Výsledkom je obmedzenie rušenia zo strany iných zariadení, maximálne využitie výhod technológie 802.11ac a v konečnom dôsledku vytvorenie spoľahlivejšej a kvalitnejšej bezdrôtovej siete.

Rad WAC6500 je navrhnutý pre jednoduchú a rýchlu inštaláciu a zaisťuje bezdrôtové pokrytie s vysokým výkonom. Obsahuje kompletný sortiment modelov s dvoma alebo troma priestorovými prúdmi a buď zabudovanými inteligentnými anténami, alebo anténami externými. V kombinácii s WLAN kontrolérmi radu NXC potom užívatelia získavajú prístup k pokročilým funkciám správy siete. Rad WAC6500 zjednodušuje migráciu k technológii 802.11ac a umožňuje hladký prechod k bezdrôtovým sieťam vyžadujúcim plný gigabitový výkon.

Značky: