Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Túžba nafotiť Bratislavu zo strechy historickej budovy Ministerstva vnútra SR, pripomienka potreby vyprať štátne zástavy vysiace pred budovou ministerstva, či túžba malého chlapca povoziť sa vo výťahu paternoster. To sú niektoré z netradičných žiadostí občanov, ktoré sa dostávajú do rúk kolegom z oddelenia vzťahu s verejnosťou Tlačového odboru kancelárie ministra vnútra SR.

Občania sa na ministerstvo vnútra obracajú s mnohými úsmevnými ale i vážnejšími požiadavkami. Najväčší podiel telefonátov, mailov či listov tvoria rôzne dopyty o servisné informácie ohľadom evidencie vozidiel, zbraní, občianstva, občianskych preukazov a vybavovania dokladov, elektronických služieb, občianskych združení, nadácií, volieb, živností, zmeny mena, trvalého pobytu, prechodného pobytu, migrácie, tiež ohľadom udeľovania pokút, úhrad platieb za štátnu karanténu, informácie ohľadom odídencov z Ukrajiny. Prichádzajú otázky, kde a ako napr.  podať trestné oznámenie, tiež žiadosti o výklad zákonov. Často vybavujeme telefonáty, kde občania nezriedka osočujúcim spôsobom majú potrebu vyjadriť svoj názor na spoločenskú a politickú situáciu, sťažujú sa na rozhodnutia súdov a prokuratúry, ktoré nespadajú pod rezort vnútra. Väzni zasielajú ministrovi žiadosti o prepustenie z väzby, občania žiadajú ministra o finančnú pomoc a tiež oznamujú šírenie hoaxov.

Medzi príjemnejšie telefonáty, maily či listy od občanov patria poďakovania  policajtom,  hasičom aj horským záchranárom za skvelú prácu, či obdivné maily na adresu ministra vnútra. K netradičným určite patria:  prosba fotografa, ktorý nás raz požiadal, aby sme mu  umožnili nafotiť Bratislavu zo strechy budovy MV SR na Pribinovej – umožnili sme mu to. Osobne sa na MV SR dostavila  jedna pani, ktorá nás prišla upozorniť, že máme špinavé štátne zástavy, že sa to nehodí na ministerstvo, aby sme ich oprali. Vtipnú požiadavku mal na nás istý pán dôchodca, ktorý nás prosil aby sme vybavili, aby kuriér s jeho novým občianskym  preukazom prišiel v inom čase, lebo on je veľmi aktívny, má veľa programu a nevie či bude doma.  Túžbu 9-ročného chlapca z Nových Zámkov povoziť sa na výťahu paternoster pomohla zrealizovať matka chlapca, ktorá na MV SR napísala list. Chlapec s mamičkou si urobili výlet do Bratislavy a kolega z oddelenia vzťahu s verejnosťou sa postaral pre chlapca o nezabudnuteľný zážitok povoziť sa vo výťahu.

Značky: