Online konferencie sa počas koronakrízy poriadne rozbehli a používatelia prišli na to, že je veľmi výhodné mať okrem kvalitného pripojenia na internet aj kvalitný reproduktor a mikrofón.

V tejto oblasti predstavila ešte na prelome rokov zaujímavé modely konferenčných mikrofónov značka NICEBOY, a to vrátane modelu pre najnáročnejších používateľov ako aj zariadení na streamovanie a pre hráčov.

VOICE Call PRO ako riešenie pre skupiny

Na univerzálne použitie pri konferenciách je určený model VOICE Call PRO. Ten v sebe obsahuje hneď dva prístroje naraz. V jednej čiernej krabičke je umiestnený mikrofón na konferenčné hovory aj reproduktor. Jeho možné uplatnenie je potom aj pre skupinu ľudí. Zabudovaný mikrofón totiž sníma zvuk v rozsahu 360° a reproduktor dokáže vyplniť celú konferenčnú miestnosť. Zariadenie používa kondenzátorový mikrofón a sníma hlasy do vzdialenosti 2 metrov. Zvuk sa prenáša v stereo kvalite.

Niceboy VOICE Call PROZdroj: Niceboy
Niceboy VOICE Call PRO

Možnosť je aj pre súkromné schôdzky

Niekedy však nie je vhodné, aby všetci prítomní v miestnosti boli súčasťou konferencie, a preto je toto zariadenie vybavené aj portami na pripojenie externých slúchadiel (3,5 mm jack) a mikrofónu (2,5 mm jack). Tak môžete so slúchadlami realizovať konferenciu v súkromí.

Inštalácia a ovládacie prvky

Pripojenie je typu Plug & Play, napr. pre operačný systém Microsoft Windows nie je potrebné nič inštalovať. Prakticky v tej istej sekunde, ako zariadenie pripojíte k USB portu, môžete s ním realizovať schôdzku.

Na tele zariadenia sú najdôležitejšie ovládacie prvky. Napájanie je realizované cez microUSB port, príslušný kábel s dĺžkou 1,8 metra je súčasťou dodávky. Na realizáciu konferenčného hovoru tak nepotrebujete nič nastavovať, stačí len USB kábel pripojiť do USB portu na notebooku.

Tlačidlá na tele mikrofónu umožňujú vypnúť a zapnúť zariadenie (signalizované modrým svetlom), nastaviť hlasitosť reproduktora a samostatne vypnúť/zapnúť mikrofón alebo reproduktor.

Skúsenosti s prevádzkou

Ako sme si vyskúšali, vďaka VOICE Call PRO vám bude protistrana veľmi dobre rozumieť. Ak je aj na druhej strane kvalitný mikrofón, budete aj vy počuť veľmi dobre. Prenášaný frekvenčný rozsah zvuku je 150 Hz – 20 kHz, citlivosť je -33 dB. Tento konferenčný mikrofón sme počas testu používali primárne pri online tlačových konferenciách.

Hmotnosť VOICE Call PRO je 117 gramov, rozmery sú 130 × 150 × 51 mm. Funguje s operačným systémom Windows aj macOS.

VOICE Call bez prívlastku PRO predstavuje čisto mikrofón, ktorý ponúka všesmerové snímanie zvuku v stereo kvalite a dá sa veľmi pohodlne prenášať. Jeho cena je len 29 eur.

Cena: VOICE Call PRO – 62 €

Zapožičal: Niceboy

  • Niceboy VOICE Call PROZdroj: Niceboy
  • Niceboy VOICE Call PROZdroj: Niceboy
  • Niceboy VOICE Call PROZdroj: Niceboy

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.