Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon oznamuje rozšírenie svojho portfólia produktov z oblasti športovej optiky uvedením úplne novej rodiny puškohľadov PROSTAFF P5. Puškohľady PROSTAFF P5 majú 1“ hlavný tubus a univerzálne 4-násobné priblíženie, široké zorné pole a detailnejší obraz v celom rozsahu zväčšenia, vďaka čomu znovu posúvajú latku v oblasti výkonu puškohľadov.

Spoločnosť Nikon vynakladá maximálnu snahu pri navrhovaní špecifickej optickej konštrukcie pre každý svoj puškohľad a model PROSTAFF P5 nie je výnimkou. Optická konštrukcia puškohľadov PROSTAFF P5 zahŕňa renomované optické prvky od spoločnosti Nikon bez obsahu olova a arzénu s úplnou viacvrstvovou antireflexnou úpravou, ktorá zabezpečuje konzistentne jasný obraz vo všetkých svetelných podmienkach.

Puškohľady PROSTAFF P5 sú navrhnuté na dosiahnutie minimálnej hmotnosti a maximálnej pevnosti. Sú vybavené širším prstencom zoomu, zaostrovacím okulárom a nastavovacími kolieskami vyrobenými z leteckého hliníka. Inovovaný bol aj výrobný proces ďalších ovládacích prvkov, čo používateľom prináša lepší úchop a vzhľad produktu.

Rad PROSTAFF P5 zahŕňa modely s dlhým dosahom, ktoré poskytujú možnosť korekcie paralaxy zaostrenia pomocou bočného kolieska a umožňujú tým jemne doladiť obraz bez toho, aby musel strelec meniť polohu. Spolu s veľkým predsunutím výstupnej pupily na všetkých modeloch z rodiny PROSTAFF P5 používatelia získajú možnosť rýchlo zamieriť na cieľ a zachovať zalícenie počas zmeny zväčšenia, a to všetko pri zachovaní bezpečnej vzdialenosti od puškohľadu pri spätnom ráze – dokonca aj pri použití munície s veľmi veľkým spätným rázom, ľahkých pušiek či streľbe z náročných uhlov.

PROSTAFF P5 je prvý 1“ puškohľad v ponuke spoločnosti Nikon, ktorý je vybavený novou zámernou osnovou na streľbu na dlhé vzdialenosti MK1-MOA s príslušnými nastavovacími kolieskami uhlových minút. Zámerná osnova MK1-MOA poskytuje precízne vizuálne referenčné body na určenie vzdialenosti, prevýšenia a vertikálnu rektifikáciu. Pre strelcov, ktorí sa rozhodnú pre zámernú osnovu s balistickou kompenzáciou, je k dispozícii renomovaná zámerná osnova s korekciou klesania náboja (BDC) a pre tých, ktorí vyžadujú jeden zameriavací bod, je k dispozícii zámerná osnova Duplex.

Podobne ako pri všetkých puškohľadoch Nikon, aj modely PROSTAFF P5 sú plnené dusíkom a utesnené O krúžkami na dosiahnutie vodotesnosti a odolnosti voči zahmlievaniu a nárazom.

Rad puškohľadov PROSTAFF P5 od spoločnosti Nikon zahŕňa tieto modely:

  • PROSTAFF P5 2,5 – 10×42 M BDC
  • PROSTAFF P5 2,5 – 10×42 M NP
  • PROSTAFF P5 3 – 12×42 M BDC
  • PROSTAFF P5 4 – 16×42 M BDC
  • PROSTAFF P5 4 – 16×42 MK1-MOA
  • PROSTAFF P5 4 – 16×50 M BDC
  • PROSTAFF P5 6 – 24×50 M BDC

Značky: