Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie troch nových laserových diaľkomerov: COOLSHOT PROII STABILIZED, COOLSHOT LITE STABILIZED A COOLSHOT 50i. Tieto diaľkomery sú navrhnuté pre hráčov golfu a vybavené novými inovatívnymi technológiami, ktoré vďaka špičkovej optike od spoločnosti Nikon ponúkajú nekompromisne jasný a stabilný pohľad na ihrisko.

Doteraz najpokročilejší laserový diaľkomer od spoločnosti Nikon – COOLSHOT PROII STABILIZED – prebral technológiu stabilizácie od svojho predchodcu, modelu COOLSHOT PRO STABILIZED, ktorý si vyslúžil vynikajúce používateľské recenzie. Tento laserový diaľkomer, ktorý dokáže merať až na vzdialenosť 450 metrov (500 yardov) stabilizuje obraz a zameriavací laser eliminovaním chvenia rúk a vplyvov okolitého prostredia, vďaka čomu získate jasný a presný pohľad na ihrisko. Technológia DUAL LOCKED ON ECHO vás informuje, že bola odmeraná vzdialenosť k vlajke a pomáha vám presne zacieliť na jamku prostredníctvom vizuálnej a akustickej odozvy pri potvrdení zamerania.

Model COOLSHOT PROII STABILIZED využíva štyri režimy zobrazenia nameranej hodnoty vrátane golfového režimu, ktorý zobrazuje vzdialenosť upravenú o sklon – čo je kriticky dôležité pri úderoch smerujúcich hore alebo dolu kopcom. Môžete tiež aktivovať režim merania skutočnej vzdialenosti a kontrolku merania skutočnej vzdialenosti, ktorá signalizuje dodržiavanie pravidiel merania pri súťažnom hraní. Tento ľahký vodotesný laserový diaľkomer môžete používať za akýchkoľvek podmienok.

Model COOLSHOT LITE STABILIZED, ktorý tiež dokáže merať až na vzdialenosť 450 metrov (500 yardov), využíva technológiu stabilizácie, ktorá redukuje vibrácie spôsobené pohybom ruky približne o 80 percent, a tým zabezpečuje jasný pohľad na terén. Diaľkomer je vybavený technológiou LOCKED ON s vizuálnym indikátorom vzdialenosti najbližšieho objektu. Má dva režimy zobrazenia nameranej vzdialenosti: golfový režim (vzdialenosť upravená o sklon a skutočná vzdialenosť) a režim skutočnej vzdialenosti. Tento laserový diaľkomer odolný voči dažďu možno používať aj v daždivom počasí a širokom rozsahu teplôt.

Tretím predstaveným laserovým diaľkomerom je model COOLSHOT 50i, ktorý dokáže merať vzdialenosť až do 360 metrov (400 yardov). Tento laserový diaľkomer je navrhnutý na jednoduché používanie a ako prvý z laserových diaľkomerov Nikon je vybavený vstavaným magnetom, vďaka ktorému ho môžete pripevniť na golfový batoh alebo vozík. Funkcia DUAL LOCKED ON QUAKE prostredníctvom vizuálneho indikátora a krátkej vibrácie informuje, že bola odmeraná vzdialenosť k vlajke. Model COOLSHOT 50i poskytuje rovnaké dva režimy merania ako COOLSHOT LITE STABILIZED: golfový režim (vzdialenosť upravená o sklon a skutočná vzdialenosť) a režim skutočnej vzdialenosti, pričom obidve vám pomáhajú uskutočniť čo najpresnejší úder. Tento laserový diaľkomer je tiež odolný voči stekajúcej vode, takže ho možno používať v daždivom počasí.

Produkty sú dostupné na webovej stránke Nikon za nasledujúce ceny:

  • COOLSHOT PROII STABILIZED – 514,99 €
  • COOLSHOT LITE STABILIZED – 429,99 €
  • COOLSHOT 50i – 359,99 €

Značky: