Nové začiatky priniesli novú éru, ktorá zaujme i pánov. Elektronické cigarety z radu VEEV majú dve nové podoby – VEEV ONE s vylepšenými vlastnosťami a VEEV NOW s novými siedmimi sviežimi príchuťami.

Technológie a inovácie milujeme a radi prinášame novinky, ktoré sú pre dospelých fajčiarov, ktorí nechcú alebo nedokážu prestať fajčiť, lepšou voľbou ako klasické cigarety – tie totiž tabak spaľujú. A tak lepšou voľbou ako cigarety sú určite aj produkty Philip Morris s názvom VEEV ONE a VEEV NOW, ktoré neprodukujú škodlivý cigaretový dym.

VEEV ONE: Vrecková veľkosť, premyslený dizajn

VEEV ONE je cenovo dostupné a intuitívne vapovacie zariadenie s prepracovaným dizajnom.  Je vyrobené z jednej hliníkovej časti, čím je taktiež veľmi odolné. Zariadenie je vybavené kompaktnou keramickou technológiou nahrievania, ktorá zabezpečuje konzistentnú chuť, a systémom detekcie nízkeho obsahu e-liquidu, ktorý zabraňuje spálenej chuti. Zariadenie nepotrebuje žiadne čistenie ani dopĺňanie e-liquidu. Je k dispozícii v piatich farbách: Luscious Pink, Velvet Black, Freshy Green, Electric Purple, Silky Grey.

Pýtate sa, aké sú hlavné výhody VEEV ONE v porovnaní s IQOS VEEV? Prezradíme vám ich:

  • väčší objem e-liquidu 2 ml v porovnaní s 1,5 ml u IQOS VEEV/VEEV
  • vyšší výkon nahrievania 6,5 W v porovnaní s 5,5 W v prípade IQOS VEEV/VEEV
  • väčšia kapacita batérie 450 mAh v porovnaní s 360 mAh v prípade IQOS VEEV/VEEV
  • nižšie náklady na náplň a zariadenie v porovnaní s IQOS VEEV/VEEV

Na snímke zariadenie VEEV ONE. Je vybavené štyrmi indikátormi úrovne nabitia batérie. Jednoduchá detekcia hladiny e-liquidu a rozlíšenie príchutí pomocou farebných pruhov na náplniach.

Veľkosť a váha (vrátane náplne): Dĺžka 105 mm, šírka 19 mm, hrúbka 10 mm a váha cca 24,6 g. Objem kvapaliny: 2 ml

Zariadenie obsahuje kompaktný keramický prvok ako náhradu knôtu. V porovnaní s bežným knôtom toto riešenie umožňuje odolávať extrémnemu teplu bez zníženia výkonu. 

Technológia má taktiež systém detekcie nízkeho obsahu e-liquidu. Inteligentné digitálne ovládanie zariadenia je navrhnuté tak, aby zabránilo prehriatiu a spálenej chuti, pretože detekuje nízku hladinu e-liquidu a zariadenie jednoducho vypne.

Lítiovo-kobaltová (LCO) batéria (450 mAh) je certifikovaná podľa bezpečnostných noriem, t. j. IEC 62133.

Nesmieme zabudnúť na nabíjanie. Zariadenie možno nabiť za menej ako 45 minút pomocou univerzálnej nabíjačky USB-C. Jedno nabitie stačí na plné nabitie – až 1000 ťahov na jedno nabitie (odhaduje sa na 1 sekundu ťahu, môže sa líšiť v závislosti od individuálneho používania).

VEEV NOW: Šikovné zariadenie bez údržby

VEEV NOW je jednorazová e-cigareta, ktorá ponúka jednoduché a pohodlné používanie. Vďaka svojej premyslenej konštrukcii nevyžaduje žiadnu údržbu – či už čistenie, alebo nabíjanie. VEEV NOW prichádza v dvoch farebných prevedeniach – jemné grafitové alebo strieborné. Zariadenie sa môže pochváliť hliníkovým puzdrom, ktoré je možné recyklovať.

​​​VEEV NOW ponúka široký výber príchutí z vysoko kvalitných ingrediencií v prémiovom, kompaktnom zariadení pre vaping. V súčasnej dobe je k dispozícii 10 príchutí: od vyvážených príchutí kombinujúcich tóny viacerých druhov ovocia, až po svieže, výrazné príchute s tónmi jedného druhu ovocia.

VEEV NOW využíva technológiu knôtu a cievky a obsahuje samostatnú úložnú jednotku pre e-liquid, ktorá je zabudovaná v zariadení.

Na snímke VEEV NOW. Štýlové hliníkové puzdro, povrchová úprava soft-touch a ergonomický náustok.Zdroj: PMI
Na snímke VEEV NOW. Štýlové hliníkové puzdro, povrchová úprava soft-touch a ergonomický náustok.

Veľkosť a váha(vrátane náplne): Dĺžka 115 mm, šírka 17,9 mm, výška  9,4 mm a váha 20,5 g. Objem kvapaliny: 2 ml

A pýtate sa, čo batéria? Ide o lithium-iontovú batériu (280 mAh). Len pripomíname, že každé zariadenie je vybavené prednabitou batériou s ISO certifikátom, ktorá zaistí až 500 potiahnutí (odhad na základe kapacity batérie novovyrobeného výrobku pri potiahnutí trvajúcom 1 sekundu, môže sa líšiť v závislosti od individuálneho spôsobu použitia).

Farba náustku a spodnej časti zariadenia je u každej príchute iná.

Upozornenie: Okrem toho je viac ako 80 % komponentov zariadenia možné recyklovať. Zariadenie ani jeho časti (vrátane batérie) nepatria do bežného odpadu, ide o  elektroodpad.

Recyklovanie má zmysel

Obe zariadenia VEEV ONE aj VEEV NOW sú súčasťou programu spoločnosti Philip Morris na spätný odber zariadení. Použité alebo poškodené zariadenia môžete odniesť do ktorejkoľvek predajne IQOS, odkiaľ budú ich recyklovateľné komponenty odoslané na recykláciu.

Pripomeňme si, že…

…fajčenie škodí zdraviu, pričom hlavnou príčinou chorôb súvisiacich s fajčením je škodlivý dym, ktorý vzniká pri spaľovaní.

…nikotín, ktorý je síce návykový a určite nie je bez rizika, nie je tým vinníkom, jeho účinky nie sú totiž karcinogénne.

…skutočným páchateľom je decht, ktorý vzniká pri horení cigarety, pretože predstavuje zmes chemických zlúčenín. Tie obsahujú karcinogénne a toxické látky nebezpečné pre naše zdravie.  

Bezdymové zariadenia VEEV ONE a VEEV NOW produkujú v porovnaní s cigaretami v priemere o 99 percent menej škodlivín, nie sú však bez rizika. Obsahujú nikotín, ktorý je návykový. Sú však lepšou voľbou pre dospelých fajčiarov, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

Článok je uverejnený v rámci spolupráce.

Značky: