Nová vlajková Sony Xperia vraj dostane rovnaké fotoaparáty ako Samsung Galaxy S20+

3

Sony ju oznámi cez internet.

Pripravovaná vlajková loď radu Sony Xperia bude oficiálne predstavená 24. februára 2020. Sony ju pôvodne malo ukázať na veľtrhu MWC, po jeho zrušení sa japonský výrobca rozhodol pre online tlačovú konferenciu.

Zatiaľ nie je jasné, či sa bude nová Xperia nazývať Xperia 1.1, Xperia 2 alebo Xperia 5 Plus, avšak podľa informácií leakera Zackbuksa dostane rovnaké zadné fotoaparáty ako Samsung Galaxy S20+.

Malo by to znamenať 12 Mpx hlavný fotoaparát, 12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a 64 Mpx teleobjektív s 3× optickým zoomom. Nebude chýbať ani senzor na meranie hĺbky. Dokonca sa špekuluje, že Sony použije senzory priamo od Samsungu, avšak zatiaľ nie sú dôkazy, ktoré by toto tvrdenie podporovali.

Zackbuks takisto naznačuje, že nová Xperia umožní záznam 8K HDR videa. Sony by malo tiež predstaviť Xperiu 9, čo bude zástupca strednej triedy s procesorom Snapdragon 765.

Zdroj: Zackbuks, Androidnext

Prečítajte si aj:

Sony Xperia 5: Malý veľký telefón (RECENZIA)

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

3 komentáre

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>