Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Firewally série USG FLEX ponúkajú výrazne vyšší výkon, viac funkcií a flexibilné licenčné riešenie pre ochranu dátových sietí a vzdialený prístup zamestnancov

Nová realita v podobe rozmachu práce z domu stavia organizácie pred úlohu uspokojiť rastúce nároky na flexibilitu zamestnancov a súčasne chrániť svoju prevádzku pred kybernetickými hrozbami. Spoločnosť Zyxel Networks, jeden z lídrov na trhu domácich a podnikových sieťových riešení využívajúcich prednosti umelej inteligencie a cloudu, dnes predstavila rodinu firewallov USG FLEX, ktoré malým až stredne veľkým organizáciám pomôžu udržať krok s novými nárokmi na mobilitu, konektivitu a zabezpečenie.

V porovnaní s tradičným radom USG disponujú nové firewally USG FLEX 100/200/500 vďaka vylepšenému hardvéru a softvéru až o štvrtinu vyšším výkonom firewallu a až 5-krát vyšším výkonom jednotnej správy hrozieb (Unified Threat Management, UTM). Vedľa robustného a škálovateľného zabezpečenia malých a stredne veľkých podnikových sietí poskytujú firewally USG Flex tiež vzdialený prístup pomocou VPN, správu WiFi prístupových bodov a komplexnú paletu hotspot funkcií.

Globálna databáza hrozieb pre vašu lokálnu ochranu

Séria USG FLEX podporuje službu Zyxel Cloud Query pre lepšiu detekciu hrozieb. Táto služba ku svojmu fungovaniu využíva neustále rastúcu databázu, ktorá obsahuje miliardy vzoriek hrozieb a bezpečnostných dát pochádzajúcich od predných poskytovateľov kybernetickej bezpečnosti a od všetkých ostatných firewallov Zyxel z celého sveta. Špeciálny algoritmus využívajúci umelú inteligenciu vypočítava a klasifikuje mieru závažnosti každej hrozby, čo organizáciám pomáha identifikovať najaktívnejšie hrozby a prijímať vhodné protiopatrenia.

Firewally spĺňajúce nároky novej doby

Pre maximálnu produktivitu zamestnancov pracujúcich z domu a na cestách séria USG FLEX poskytuje flexibilnú a bezpečnú VPN konektivitu na báze protokolov IPSec, SSL a L2TP over IPSec. Firewally tejto série nevyžadujú zdĺhavé nastavovanie UTM služieb, pretože detekcia väčšiny UTM filtrov je nastavená továrni,čo šetrí čas aj energiu IT tímov a zamestnancom sa umožňuje  rýchle adaptovať na prácu z domu. Medzi ich výhody patrí tiež integrovaný kontrolér prístupových bodov umožňujúci správu WiFi siete bez nutnosti zriaďovať dodatočné vybavenie.

Flexibilné licenčné možnosti pre malé a stredne veľké organizácie

Spoločnosť Zyxel užívateľom, ktorí chcú z produktov USG prejsť na nový hardvér USG FLEX, ponúka možnosť jednorazového prevedenia ich stávajúcich platných licencií, a tým aj úsporu nákladov. Bezpečnostné licencie, napr. k filtrovaniu webových stránok, antimalwaru alebo službe Zyxel SecuReporter Premium pre analytiku a reporting, je možné zakúpiť zvlášť pre každú službu alebo vo forme kompletného balíčku UTM. K dispozícii je tiež na mieru šitý bezpečnostný balíček Hospitality.

„Vzhľadom k pokračujúcemu globálnemu dopadu pandémie COVID-19 je pre spoločnosti po celom svete životne dôležité chrániť svoje siete a súčasne za účelom udržania prevádzky zamestnancom poskytovať bezpečný prístup do podnikových sietí,“ uvádza Martin Bratičák, Regional Director CEE v spoločnosti Zyxel Networks.„ Pre malé a stredne veľké organizácie sú firewally série USG FLEX vďaka poskytovanému zabezpečeniu, flexibilite a jednoduchému použitiu ideálnym riešením v dnešnej novej realite.“

Komplexná séria bezpečnostných produktov značky Zyxel organizáciám bez ohľadu na ich veľkosť poskytuje flexibilitu a výkon, ktorý potrebujú k ochrane pred stále novými kybernetickými hrozbami. Bližšie informácie nájdete na stránkach https://www.zyxel.com/USGFLEX.

* Porovnanie s firewallmi série USG. Skutočný výkon sa môže líšiť v závislosti na konfigurácii systému, podmienkach siete a používaných aplikáciách.

 

Značky: