Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Canon predstavuje dva fotoaparáty so vstavanou tlačiarňou – Canon Zoemini S a Canon Zoemini C. Nový produktový rad fotoaparátov typu „všetko v jednom“ stavia na úspechu ľahkej vreckovej fototlačiarne Zoemini, ktorú Canon uviedol v roku 2018 a predstavuje perfektného vreckového spoločníka pre kreatívnu tvorbu s následnou jednoduchou tlačou fotografií – samolepiek nech ste kdekoľvek.

Canon Zoemini S je ideálny pre všetkých používateľov, ktorí chcú zachytiť, tlačiť a zdieľať svoje prázdninové dobrodružstvá, spontánne selfie snímky, fotografie priateľov alebo napríklad zábery jedla vhodné na publikovanie na Instagrame. Model Zoemini S sa skladá z 8-megapixelového fotoaparátu, predného zrkadlá, prstencového svetla a nechýba ani podpora diaľkového ovládania. Používatelia určite ocenia jednoduché ovládanie aj fakt, že môžu perfektné selfie snímky zhotovovať kedykoľvek, okamžite a bez náročnej prípravy.

Nový fotoaparát Canon Zoemini S je k dispozícii v troch štýlových farebných vyhotoveniach – ružovo zlatej, matnej čiernej a perleťovo bielej. Najnovší prírastok do portfólia značky Canon navyše skvele zapadne do dlane, vrecka alebo batohu.

Canon Zoemini S a Zoemini C sú skvelí pomocníci v mnohých rôznorodých situáciách, či už ide o fotenie s priateľmi, na narodeninovej oslave alebo na hudobnom festivale. Zhotovené fotografie môžu používatelia ihneď vytlačiť na fotopapier ZINK – vo forme samolepky vo formáte 5 x 7,6 cm (2 x 3 palca). Vďaka týmto kompaktným a ľahkým zariadeniam nebolo zachytenie každodenných okamihov nikdy jednoduchšie ani zábavnejšie – priatelia môžu svoje príbehy a zážitky zdieľať kedykoľvek presne podľa svojej okamžitej nálady.

Model Canon Zoemini S je kompatibilný so zdarma dostupnou aplikáciou Canon Mini Print, ktorá je k dispozícii pre operačný systém iOS aj Android a umožňuje pomocou technológie Bluetooth tlačiť snímky priamo zo smart zariadenia, prípadne snímky vylepšiť niektorým zo širokej škály filtrov a orámovaní. Vďaka samospúšti aj podpore vzdialeného fotografovania pomocou aplikácie Canon Mini Print je veľmi jednoduché aj zhotovovanie skupinových selfie snímok.

Okrem Instagramu si aplikácia Canon Mini Print rozumie aj s ďalšími populárnymi službami, ako je Facebook, Google Photos a Dropbox. Používatelia si tak môžu hmatateľné kópie svojich vzácnych spomienok vytvoriť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek.

Pre menej náročných používateľov je pripravený zjednodušený model Zoemini C, ktorý sa môže pochváliť fotoaparátom s rozlíšením 5-megapixelov, reflexným zrkadielkom pre selfie snímky a slotom pre pamäťovú kartu typu Micro SD. Nie je kompatibilný s aplikáciou Canon Mini Print. Fotoaparát Canon Zoemini C je dostupný v štyroch pútavých farbách: vo žuvačkovo ružové, čmeliakovo žltej, mätovo zelenej a morské modrej.

Súčasťou štandardného balenia obidvoch nových zariadení je 10 listov fotopapierov ZINK. Tieto samolepky odolné voči rozmazaniu a roztrhnutiu uľahčujú dekoráciu prakticky čohokoľvek, od steny v spálni cez dvere chladničky až po zadnú stranu mobilného telefónu. Zakúpiť pôjdu aj samostatné sady fotopapierov ZINK v balení po 20 alebo 50 kusov papiera.

Oba modely budú v predaji koncom apríla 2019.

Hlavné vlastnosti Canon Zoemini S:

 • 8-megapixelový fotoaparát so slotom pre pamäťovú kartu typu Micro SD[1]
 • Snímanie, tlač aj zdieľanie snímok pomocou jediného zariadenia
 • Ľahké zariadenie kombinujúce fotoaparát a tlačiareň – dokonalý prenosný spoločník, ktorý sa ľahko zmestí do vrecka alebo tašky
 • Predné zrkadlo a prstencové svetlo umožňujúce efektné selfie zábery
 • Aplikácia Canon Mini Print pre vzdialené fotografovanie a jednoduchšie fotenie skupinových selfie snímok pomocou samospúšte
 • Aplikácia Canon Mini Print pre tlač snímok zo smart zariadenia pomocou technológie Bluetooth, vrátane úprav pomocou filtrov a kreatívnych koláží
 • Tlač, ktorá sa vďaka technológii Zink zaobíde bez atramentu a priamo v teréne môže ponúknuť výstupy odolné voči rozmazaniu, roztrhnutiu a vode
 • 10 listov fotopapiera ZINK – samolepiek vo formáte 5 x 7,6 cm (2 x 3 palca)

Hlavné vlastnosti Canon Zoemini C:

 • 5-megapixlový fotoaparát so slotom pre pamäťovú kartu Micro SD[2]
 • Snímanie, tlač a export fotografií
 • Predné zrkadlo umožňujúce jedinečné selfie zábery
 • Dostupný v štyroch živých farbách
 • Ľahké a prenosné zariadenie – dokonalý spoločník do vrecka
 • Tlač, ktora sa vďaka technológii Zink zaobíde bez atramentu a môže ponúknuť výstupy odolné voči rozmazaniu, roztrhnutiu a vode
 • 10 listov fotopapiera ZINK – samolepiek vo formáte 5 x 7,6 cm (2 x 3 palca)

O aplikácii Canon Mini Print

Mobilné zariadenie musí byť pripojené ku Canon Zoemini prostredníctvom technológie Bluetooth a aplikácie Canon Mini Print, ktorá je zadarmo dostupná v App Store a Google Play. Aplikácia je kompatibilná so zariadeniami so systémom iOS verzie 9.0 alebo novšej a Android verzie 4.4 alebo novšej.

[1] Fotografie zhotovené pomocou Zoemini S možno uložiť na pamäťovú kartu typu Micro SD. Snímky uložené na pamäťovej karte však nie je možné nahrávať do fotoaparátu.

[2] Fotografie zhotovené pomocou Zoemini C možno uložiť na pamäťovú kartu typu Micro SD. Snímky uložené na pamäťovej karte však nie je možné nahrávať do fotoaparátu.

Značky: