Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Viac výkonu, vylepšené dizajnové prvky, nové možnosti prispôsobenia a digitálne inovácie: S neustálym pokrokom v oblastiach súvisiacich s exkluzívnym zážitkom z výkonu pokračuje BMW M GmbH v úspešnom príbehu svojich bestsellerov v prémiovom segmente strednej triedy.

Nové BMW M4 Coupé a nové BMW M4 Cabrio teraz ešte intenzívnejšie zdôrazňujú motoristické gény týchto vysokovýkonných modelov. Zvýšenie maximálneho výkonu o 15 kW/20 k pre modely BMW M4 Competition Coupé s pohonom M xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 – 10,0/100 km; kombinované emisie CO2: 229 – 226 g/km podľa WLTP) a BMW M4 Competition Cabrio s M xDrive (kombinovaná spotreba: 10,3 – 10,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 233 – 231 g/km podľa WLTP), ako aj operačný systém BMW 8.5 predstavujú vrcholy ďalšieho vývoja v modelovom roku 2024.

Hlavné znaky

 • Precízne vylepšenia dizajnu a nové prvky výbavy pre modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio. Vynovenie vylepšuje postavenie BMW radu 4 ako hlavného hrdinu, ktorý v modelovom rade BMW zosobňuje radosť z jazdy a športovú eleganciu.
 • Svetoví lídri na trhu v segmente kabrioletov a kupé strednej triedy zvyšujú svoju príťažlivosť rôznymi spôsobmi. Vonkajším dizajnom, ktorý ešte dôraznejšie upriamuje pozornosť na dynamický výkon, prepracovanejším prémiovým prostredím v interiéri, novým rozhraním BMW iDrive s funkciou QuickSelect, ďalšími digitálnymi službami, rozšírenou štandardnou výbavou, prepracovanou ponukou prvkov dodávaných na želanie.
 • Oba modely sa vyrábajú v závode spoločnosti BMW Group v Dingolfingu. Na trh prídu v marci 2024. Najdôležitejšie predajné trhy: USA, Nemecko a Čína.
 • Nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio dostali výraznejší vzhľad a mimoriadne progresívnu auru, ktorú vytvárajú nové, nápadne navrhnuté svetlomety a veľkorysá povrchová úprava predného nárazníka. Vertikálne usporiadané LED obrysové svetlá, denné svetlá a smerovky. Nová animácia uvítacieho svetla Welcome Light Animation vo vozidlách vybavených komfortným prístupom Comfort Access. BMW ľadvinky mriežky chladiča dostali na vnútornej strane sieťovú štruktúru a matný chrómový rám a to v štandardnej výbave, ako aj na vozidlách s voliteľným balíkom M Sport.
 • Voliteľne si možno objednať adaptívne LED svetlomety s neoslňujúcimi matrixovými diaľkovými svetlami, mestské svetlá a exkluzívne zadné svetlá BMW 4 CSL Laserlight. Balík M Sport Pack Pro dodávaný na želanie dopĺňajú svetlomety M Shadowline.
 • Expresívne navrhnutá zadná časť podčiarkuje šírku vozidla. Voliteľný balík M Sport teraz obsahuje vysoko lesklú čiernu vložku difúzora Black a koncovky výfuku so zväčšeným priemerom (teraz 100 milimetrov).
 • Do ponuky odtieňov lakov karosérie pribudli nové metalízy zelená Cape York a červená Fire Red. Široký výber lakov BMW Individual a špeciálnych lakov BMW Individual. Dodatočný priestor na individualizáciu vďaka trom novým 19-palcovým diskom kolies z ľahkej zliatiny v dizajne Y s dvojitými lúčmi. Exteriérový balík M Carbon možno namontovať aj priamo vo výrobe. K dispozícii je aj široký výber dielov BMW M Performance z ponuky originálneho príslušenstva BMW.
 • Aura moderného športového vozidla v interiéri so zakriveným displejom BMW Curved Display, štandardne montovanými športovými sedadlami a novo navrhnutými volantmi. Štandardne dodávaný aj M kožený volant dostali veniec s plochou spodnou časťou. Do štandardnej výbavy sa teraz dostali aj radiace páčky na volante.
 • Nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio dostali do štandardnej výbavy perforované čalúnenie sedadiel Sensatec. Voliteľné kožené čalúnenie Vernasca s ozdobným prešívaním teraz aj v dvojfarebnej čierno-červenej farbe. Na požiadanie aj kožené čalúnenie BMW Individual Merino v troch farbách.
 • Ako udržateľnejší alternatívny poťahový materiál sedadiel nového BMW radu 4 Coupé debutuje M Performtex. Vysoko kvalitný materiál velúrového typu v čiernej farbe dostupný výhradne v automobiloch vybavených paketom M Sport a v modeloch M Performance.
 • Široko použitá digitalizácia umožňuje ďalšie zníženie počtu tlačidiel a ovládacích prvkov v kokpite. Optimalizované ovládanie ventilácie, klimatizácie a voliteľného vyhrievania sedadiel a volantu dotykovým ovládaním na stredovom displeji a novými ovládacími prvkami nastavenia na vetracích otvoroch.
 • Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá teraz tvoria súčasť štandardnej výbavy. Voliteľný poťah prístrojovej dosky Sensatec s vylepšenou štruktúrou povrchu. Štandardné náladové osvetlenie teraz navyše s obrysovým osvetlením okolo nových stredových prieduchov.
 • Štandardnú výbavu rozširujú prvky obloženia interiéru v novom matnom vyhotovení Dark Graphite. Voliteľný balík M Sport obsahuje prvky interiérového obloženia s antracitovým hliníkovým povrchom s kosoštvorcovým vzorom. Sklenené povrchy CraftedClarity pre vybrané ovládacie prvky teraz tvoria súčasť voliteľnej výbavy spolu s galvanicky pokovovanými aplikáciami na ovládacom paneli vo dverách.
 • Ponuka motorov pre nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio obsahuje tri benzínové a tri naftové motory. Extrémne výkonný šesťvalcový benzínový motor a šesťvalcový naftový agregát pre modely M Performance dopĺňa ďalší radový šesťvalcový naftový motor a naftový štvorvalec, ako aj dva benzínové štvorvalce s technológiou BMW Twin Power Turbo.
 • Všetky radové šesťvalcové motory a štvorvalcový naftový agregát obohacuje 48 V mild hybridná technológia. Všetky motory štandardne spolupracujú s osemstupňovou prevodovkou Steptronic Sport. Výkon sa v závislosti od modelu prenáša na vozovku prostredníctvom klasického pohonu zadných kolies, alebo inteligentného systému pohonu všetkých kolies BMW xDrive.
 • Vrchol modelového radu tvorí kvarteto automobilov M Performance. Motory s technológiou M TwinPower Turbo, M technológiou podvozka a výraznými dizajnovými prvkami exteriéru a interiéru poskytujú mimoriadne športové jazdné vlastnosti a vytvárajú dynamickú auru.
 • Rozsiahla ponuka obsahuje systémy pre autonómnu jazdu a parkovanie. Štandardná výbava zahŕňa Speed Limit Info, Varovanie pred kolíziou vpredu, Parkovaciu kameru a Parkovacieho asistenta. Na požiadanie rozširujú ponuku asistenčných systémov Asistent riadenia a jazdného pruhu, Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go a Parkovací asistent plus.
 • Nové rozhranie BMW iDrive s funkciou QuickSelect posúva jednoduché a intuitívne ovládanie na novú úroveň. Jasné zameranie na dotykové ovládanie pomocou ovládacieho displeja a hlasového ovládania v prirodzenej reči. Nová domovská obrazovka a rýchly prístup QuickSelect s vertikálne usporiadanými miniaplikáciami. Lišta ponuky na spodnom okraji ovládacieho displeja teraz umožňuje aj priamy prístup k funkciám klimatizácie.
 • Súčasť štandardnej výbavy tvorí aj BMW Live Cockpit Plus vrátane navigačného systému BMW Maps. Na požiadanie dodávaný BMW Live Cockpit Professional teraz prichádza s BMW Head-Up displejom a rozšírenou realitou.
 • Vo vozidle možno aktivovať osobnú eSIM. Optimalizované pripojenie pomocou mobilného štandardu 5G. Zjednodušené používanie BMW ID a My BMW App. Parkovacie poplatky a účty za palivo teraz možno platiť digitálne a priamo z vozidla.

Modelové varianty:

Nové BMW radu 4 Coupé:

BMW 420i Coupé:

Štvorvalcový radový benzínový motor, osemstupňová prevodovka Steptronic.

Objem: 1 998 cm3, výkon: 135 kW (184 k) pri 5 000 – 6 500 ot./min.

Krútiaci moment: 300 Nm pri 1 350 – 4 000 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 7,5 sekundy.

Maximálna rýchlosť: 240 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 7,1 – 6,3 1/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 161 – 143 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW 430i xDrive Coupé:

Štvorvalcový radový benzínový motor, osemstupňová prevodovka Steptronic,

BMW xDrive.

Objem: 1 998 cm3, výkon: 180 kW (245 k) pri 4 500 – 6 500 ot./min.

Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 600 – 4 000 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,7 sekundy.

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 7,7 – 6,9 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 174 – 157 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW M440i xDrive Coupé:

Šesťvalcový radový benzínový motor, 48 V mild hybridná technológia

(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.

Objem: 2 998 cm3, výkon: 275 kW (374 k) pri 5 500 – 6 500 ot./min.

Krútiaci moment: 500 Nm pri 1 900 – 5 000 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 4,5 sekundy.

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 8,5 – 7,7 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 191 – 174 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW 420d Coupé [BMW 420d xDrive Coupé]:

Štvorvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia

(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic [BMW xDrive].

Objem: 1 995 cm3, výkon: 140 kW (190 k) pri 4 000 ot./min.

Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 750 – 2 500 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 7,1 sekundy [7,4 sekundy].

Najvyššia rýchlosť: 240 km/h [238 km/h].

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 5,5 – 4,8 l/100 km

[5,9 – 5,1 l/100 km].

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – [ – ].

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 1 44 – 126 g/km

[154 – 135 g/km].

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – [ – ].

BMW 430d xDrive Coupé:

Šesťvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia

(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.

Objem: 2 993 cm3, výkon: 210 kW (286 k) pri 4 000 ot./min.

Krútiaci moment: 650 Nm pri 1 500 – 2 500 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,1 sekundy.

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 6,2 – 5,5 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 162 – 1 45 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW M440d xDrive Coupé:

Šesťvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia

(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.

Objem: 2 993 cm3, výkon: 250 kW (340 k) pri 4 400 ot./min.

Krútiaci moment: 700 Nm pri 1 750 – 2 250 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 4,6 sekundy.

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 6,7 – 6,1 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 175 – 160 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

Nové BMW radu 4 Cabrio:

BMW 420i Cabrio:

Štvorvalcový radový benzínový motor, osemstupňová prevodovka Steptronic.

Objem: 1 998 cm3, výkon: 135 kW (184 k) pri 5 000 – 6 500 ot./min.

Krútiaci moment: 300 Nm pri 1 350 – 4 000 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 8,2 sekundy.

Maximálna rýchlosť: 236 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 7,4 – 6,7 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 169 – 152 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW 430i xDrive Cabrio:

Štvorvalcový radový benzínový motor, osemstupňová prevodovka Steptronic,

BMW xDrive.

Objem: 1 998 cm3, výkon: 180 kW (245 k) pri 4 500 – 6 500 ot./min.

Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 600 – 4 000 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 6,3 sekundy.

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 8,0 – 7,3 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 182 – 166 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW M440i xDrive Cabrio:

Šesťvalcový radový benzínový motor, 48 V mild hybridná technológia

(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.

Objem: 2 998 cm3, výkon: 275 kW (374 k) pri 5 500 – 6 500 ot./min.

Krútiaci moment: 500 Nm pri 1 900 – 5 000 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 4,9 sekundy.

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 8,7 – 8,1 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 197 – 182 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW 420d Cabrio:

Štvorvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia

(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic.

Objem: 1 995 cm3, výkon: 140 kW (190 k) pri 4 000 ot./min.

Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 750 – 2 500 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 7,6 sekundy.

Maximálna rýchlosť: 236 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 5,8 – 5,2 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 153 – 136 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW 430d Cabrio:

Šesťvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia

(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic.

Objem: 2 993 cm3, výkon: 210 kW (286 k) pri 4 000 ot./min.

Krútiaci moment: 650 Nm pri 1 500 – 2 500 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,8 sekundy.

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 6,2 – 5,6 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 164 – 146 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

BMW M440d xDrive Cabrio:

Šesťvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia

(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.

Objem: 2 993 cm3, výkon: 250 kW (340 k) pri 4 400 ot./min.

Krútiaci moment: 700 Nm pri 1 750 – 2 250 ot./min.

Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,0 sekundy.

Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 6,9 – 6,4 l/100 km.

Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: – .

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 182 – 167 g/km.

Kombinované emisie CO2 podľa cyklu NEDC: – .

Značky: