Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť WD, súčasť Western Digital, dnes rozšírila svoju produktovú radu sieťových úložísk typu NAS o štyri nové produkty, ktoré reagujú na rastúcu potrebu ukladacej kapacity, riadenia dát, ochrany dát a streamovania dát pre profesionálnych používateľov, kreatívnych profesionálov a malé firmy.

Produkty pod označením My Cloud Expert zahŕňajú dve nové úložiská: My Cloud EX2100 (s pozíciami pre dva disky) a My Cloud EX4100 (s pozíciami pre štyri disky). Sú to vysoko výkonné systémy NAS od základov navrhnuté pre skupinu kreatívnych profesionálov a profesionálnych používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivo ukladať, zdieľať, zálohovať, streamovať a spravovať veľké objemy digitálnych dát. Úložiská využívajú najnovšiu verziu dvojjadrového procesoru Marvell ARMADA.

Produkty pod označením My Cloud Business zahŕňajú dve novinky: My Cloud DL2100 (s pozíciami pre dva disky) a My Cloud DL4100 (s pozíciami pre štyri disky). Sú to úložiská NAS spĺňajúce nároky malých firiem na spoľahlivosť, bezpečnosť a škálovateľnosť dát. Úložiská využívajú dvojjadrový procesor Intel Atom a ponúkajú kapacitu až 24 TB . Tieto úložiská  fungujú pod Linuxom na vlastnom operačnom systéme My Cloud (OS).

LR_4_MY_CLOUD

Produktová rada My Cloud Expert
Nové úložiská tejto produktovej rady sú určené hlavne pre fotografov, videoumelcov, kameramanov, grafikov a ďalších kreatívnych profesionálov, ktorí pracujú so stále väčším objemom dát, ktoré prinášajú napríklad formáty RAW alebo rozlíšenie 4K. Nové dve úložiská NAS rady My Cloud Expert využívajú najnovšie  a najvýkonnejšie dvojjadrové procesory Marvell ARMADA 385 a 388, ktoré zabezpečujú bezproblémové streamovanie dát a poskytujú úložnú kapacitu až 24 TB. Zaisťujú, že dáta sú v bezpečí, zabezpečené a prístupne odkiaľkoľvek. Odolné riadenie, správa dát a bezpečnostné prvky ponechávajú na používateľoch, aby si zvolili svoj preferovaný spôsob riadenia, zdieľania a ochrany dát, dôležitých videí, fotografií, hudobných skladieb, grafických súborov a ďalších digitálnych dokumentov. Úložiská využívajú interné disky WD Red, ktoré možno nastaviť do rôznych režimov RAID (v závislosti na modelu) vrátane RAID 0, 1, 5, 10 JBOD alebo do režimu spanning. Zákazníci môžu taktiež využívať produkty rady My Cloud Expert pre centralizáciu a zálohovanie dát zo všetkých svojich počítačov a notebookov prostredníctvom zálohovacieho softwaru WD SmartWare Pro. Používatelia počítačov Mac potom môžu robiť zálohu pomocou Apple Time Machine.

LR_EX4100

Produktová rada My Cloud Business
Nové produkty v tejto rade umožňujú malým firmám a podnikom centralizovať a chrániť svoje dáta na jednom mieste a poskytovať zamestnancom a spolupracovníkom bezpečný prístup k citlivým dátam odkiaľkoľvek. Nové úložiská NAS využívajú dvojjadrový procesor Intel Atom, vyrovnávaciu pamäť RAM až 2 GB a poskytujú až 24 TB úložného priestoru. Malé firmy a podniky majú teraz k dispozícii výkon i škálovateľnosť dát, ktoré potrebujú pre svoje obchodné aktivity. Pre malé firmy a podniky je kľúčovým prvkom bezpečný prístup, ochrana a zálohovanie dát. Nové úložiská WD sú zabezpečené 256bitovým šifrovaním zväzkov AES a ponúkajú možnosť nastavenia režimov RAID (RAID 0, 1, 5, 10, JBOD alebo režim spanning). Tieto základné možnosti poskytujú malým firmám a podnikom požadovanú bezpečnosť a ochranu dát. Zákazníci môžu taktiež využívať produkty rady My Cloud Business pre zálohovanie dát zo všetkých svojich počítačov prostredníctvom zálohovacieho softwaru WD SmartWare Pro. Používatelia počítačov Mac potom môžu robiť zálohu pomocou Apple Time Machine.
Úložiská rady My Cloud Business môžu zálohovať samé seba na ďalšom zariadení My Cloud umiestnené oddelene, na inom bezpečnom mieste alebo prostredníctvom cloudových služieb ako je Amazon S3 alebo ElephantDrive. Používatelia taktiež môžu jednoducho na tento NAS zálohovať externe pripojené zariadenie USB pomocou tlačítka automatického kopírovania USB 3.0.
Produkty rady My Cloud Business sú dostupné v niekoľkých kapacitných variantách. My Cloud DL2100 (s pozíciami pre dva disky) je dodávaný bez interných diskov, alebo s diskami, ktoré poskytujú celkovú kapacitu 4 TB, 8 TB alebo 12 TB. My Cloud DL4100 (s pozíciami pre štyri disky) je dodávaný bez interných diskov, alebo s diskami, ktoré poskytujú celkovú kapacitu 8 TB, 16 TB alebo 24 TB. Prístup k diskom a osádzanie jednotlivých pozíc diskami je ľahké vďaka technológii Easy-Slide-Drive. Disky sa inštalujú behom krátkej doby a môžu sa meniť i za prevádzky (hot swapping). Srutkovač či iné náradie nie je potrebné.

LR_EX4100_Side

Prístup kedykoľvek a kdekoľvek
Široko oceňovaná aplikácia  WD My Cloud pre mobilné zariadenia a stolné počítače poskytuje prístup kedykoľvek a kdekoľvek ku všetký produktom z rady My Cloud. Mobilná aplikácia WD My Cloud umožňuje používateľom si ľahko prehliadať fotografie, streamovať video a zdieľať, ukladať a riadiť súbory odkiaľkoľvek na mobilných zariadeniach so systémami iOS a Android. Aplikácia uľahčuje zdieľanie dokumentov a spoluprácu, dovoľuje jednoducho odosielať zložky a dokumenty emailom, zdieľať zložky ako odkazy, tlačiť a otvárať dokumenty treťou stranou.

Cena
Odporúčaná koncová cena pre My Cloud EX2100:
My Cloud EX2100 bez interných diskov  $249.99, s kapacitou 4 TB $429.99 USD, s kapacitou 8 TB $559.99 USD,  s kapacitou 12 TB $749.99 USD.

Odporúčaná koncová cena pre My Cloud EX4100:
My Cloud EX4100 bez interných diskov  $399.99 USD, s kapacitou 8 TB $749.99 USD, s kapacitou 16 TB $1,049.99 USD, s kapacitou 24 TB $1,449.99 USD

LR_DL2100