Výrobca predstavil novú generáciu.

Corning oznámil svoje ochranné sklo v roku 2007. Odvtedy uviedol na trh niekoľko vylepšených modelov a aktuálne finišuje piatu generáciu. Tá by sa mala objaviť v prvých zariadeniach v priebehu najbližších mesiacov.

Je veľmi pravdepodobné, že ste sa s týmto ochranným sklom už stretli v praxi. Výrobcovia zariadení, ako je Samsung, HTC, Lenovo, Huawei, LG, HP alebo ASUS, ho do dnešného dňa použili vo viac ako 4,5 miliardách kusoch.

Pozrite si video z predstavenia. Bohužiaľ, žiadne testy odolnosti v ňom neuvidíte

Nová generácia sľubuje lepšiu odolnosť, podľa výrobcu odolá až 80% pádov z výšky 1,6 metra. Gorilla Glass 5 je takisto dvojnásobne odolnejšia v porovnaní s predchádzajúcou verziou. Corning verí, že jeho ochranné sklo zachráni množstvo rozbitých displejov, štatistika spoločnosti totiž ukazuje, že až 85% používateľov spadol ich smartfón minimálne raz počas minulého roka. V 2/3 prípadov spadol telefón z výšky na úrovni trupu. Výrobca sa preto zameral, aby zlepšil odolnosť pádov z už spomenutej výšky do 1,6 metra.

Treba však dodať, že 80% prežitie pádov nameral Corning v laboratórnych podmienkach a pri použití ochranného skla Gorilla Glass 5 s hrúbkou 0,6 mm. Spoločnosť vyrába aj sklá s menšou hrúbkou – najmenej je to 0,4 mm, aby vyhovela požiadavkám niektorých výrobcov telefónov. V tomto prípade bude odolnosť voči pádom zo spomenutej výšky asi nižšia. Stále však platí, že telefóny by mali byť vo všeobecnosti opäť o kúsok odolnejšie.

Staršie verzie ochranného skla. Autor: The Verge

Staršie verzie ochranného skla. Autor: The Verge

Zdroj: The Verge

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit