Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové prístupové body WiFi 6E prinášajú WiFi s vyššou rýchlosťou, nízkou latenciou, minimálnym rušením a väčším pokrytím, a sú tak ideálnym riešením pre školy a malé a stredne veľké organizácie s vysokou hustotou pripojených klientov.

Zyxel Networks, ktorá patrí medzi lídrov na trhu bezpečných sieťových produktov využívajúcich prednosti cloudu, oznámila vývoj novej série prístupových bodov štandardu WiFi 6E, ktoré budú využívať novo sprístupnené pásmo 6 GHz

Technológia WiFi 6E predstavuje vhodné riešenie problémov spojených s preťaženou WiFi, avšak jej implementácia v celej sieti môže byť nákladná. Pre subjekty s obmedzeným rozpočtom, ako sú napr. malé a stredne veľké organizácie a školy, je cenovo výhodnejšie preťaženie siete riešiť lokálne pomocou prístupových bodov WiFi 6E. Avšak vzhľadom k vysokofrekvenčnému charakteru pásma 6 GHz má väčšina zariadení
WiFi 6 kratší dosah, čo môže ovplyvniť kvalitu pripojenia u zariadení pripojených na rôzne vzdialenosti.

Tento problém už čoskoro odstránia nové prístupové body Zyxel, ktoré malým a stredne veľkým organizáciám a školám pomôžu aj pri minimálnych investíciách využívať všetky výhody WiFi 6E. Spoločnosť Zyxel na trh uvedie tri nové modely interiérových prístupových bodov. NWA220AX-6E a WAX620D-6E disponujú anténnou  technológiou  BandFlex pre prenos prevádzky zo stávajúcich sietí WiFi 5 alebo WiFi 6 do pásma 6 GHz, teda WiFi 6E. Treťou novinkou je prémiový trojpásmový model WAX640S-6E s chytrou anténou, ktorá dokonale rieši problémy spôsobené okolným rušením a podstatne rozširuje celkovú dátovú priepustnosť na celkom troch súčasných frekvenciách.

Zyxel 6E – využite potenciál WiFi 6E na maximum

Všetky tri novinky budú disponovať prvotriednym 4×4 rádiom v pásme 6 GHz v kombinácii s kvalitnými RF filtrami a optimalizovanými komponentami pre maximálny dosah každého prístupového bodu. Toto riešenie výrazne zlepší spokojnosť užívateľov a prinesie rovnakú vysokú rýchlosť pripojení tiež v tých zariadeniach, ktoré sa pripojujú z väčšej vzdialenosti.

BandFlex – ľubovoľne prepínajte medzi pásmami 5 GHz a 6 GHz

Modely WAX620D-6E a NWA220AX-6E sú vybavené špičkovou rádiovou technológiou BandFlex umožňujúcou nastavenie prístupového bodu buď v pásme 5 GHz alebo v pásme 6 GHz. Toto riešenie poskytuje extra flexibilitu prevádzkovateľom bezdrôtovej WiFi siete, ktorí chcú prevádzku v preťažených oblastiach preniesť do novo sprístupneného pásma 6 GHz, a tiež tým, ktorí prechod z pásma 5 GHz do pásma 6 GHz plánujú, až na danom mieste bude viac kompatibilných klientských zariadení. Modely WAX620D-6E a NWA220AX-6E súčasne ponúkajú nižšiu zriaďovaciu cenu než plno vybavený trojpásmový prístupový bod WAX640S-6E.

Plynulá prevádzka, nulové rušenie

S rastúcim počtom zariadení a aplikácií používaných na rovnakom mieste rastie tiež pravdepodobnosť rušenia. Kde sú tie časy, kedy bolo zarušené len pásmo 2,4 GHz. Teraz sa stáva už dosť obsadeným aj pásmo 5GHz, hlavne z dôvodu vyššej prenosovej rýchlosti vďaka väčšej šírke použitého frekvenčného spektra. V prípade prístupových bodov Zyxel štandardu WiFi 6E rušenie predstavuje omnoho menší problém, pretože tieto modely majú pokročilý RF filter a funkciu Advanced Cellular Coexistence pre minimalizáciu rušenia z blízkych kanálov v pásme 5 GHz a z 4G/5G mobilných sietí. Prémiový model WAX640S-6E naviac vyniká chytrou anténou, ktorá nepretržite monitoruje kvalitu pripojenia a operatívne prispôsobuje svoju vyžarovaciu charakteristiku tak, aby bolo potlačené rušenie v rovnakom kanáli a zvýšená kvalita WiFi prenosu.

„Firmy aj školy sa dnes pri svojej prevádzke stále viac spoliehajú na elektronické zariadenia a aplikácie, s čím sa tiež prehlbuje závislosť na sieťach WiFi. Malé firmy a verejný sektor potrebujú vysoko kvalitné a rýchle pripojenie bez ohľadu na vzdialenosť alebo počet pripojených užívateľov. V reakcii na tento vývoj na trh prichádzame s novými prístupovými bodmi štandardu WiFi 6E, ktoré odľahčí stávajúcim sieťam WiFi,“ poznamenáva Crowley Wu, senior viceprezident divízie Networking v spoločnosti Zyxel.

Novinky v portfóliu značky Zyxel budú podporovať samostatnú prevádzku, prevádzku riadenú kontrolérom aj cloudovú platformu Nebula*, čo užívateľom garantuje maximálnu flexibilitu pri ich používaní. Modely WAX640S-6E a WAX620D-6E budú dodávané s ročnou licenciou Nebula Pro Pack a model NWA220AX-6E s bezplatnou licenciou Base Pack.
Bližšie informácie nájdete na stránkach https://www.zyxel.com/sk/sk/solutions/WiFi6E-20220601-052385.shtml

* NWA220AX-6E je model s duálnym režimom, a preto bude podporovať iba samostatnú prevádzku a správu pomocou cloudovej platformy Nebula.

Značky: