Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Panasonic dnes predstavila novinku v rade bezdrôtových slúchadiel. Model HD605N je vybavený adaptívnym systémom tlmenia okolitého hluku a má mimoriadne čistý a kvalitný zvuk s vysokým rozlíšením pri pripojení cez Bluetooth aj bežný kábel. 

Slúchadlá sú k dispozícii v čiernej a hnedej verzii v šikovnom ergonomickom prevedení s 3D kĺbom a náušníkmi s pamäťovou penou.

Systém tlmenia okolitého hluku

Slúchadlá Panasonic HD605N sú vybavené tromi režimami tlmenia okolitého hluku (s nízkou, strednou a vysokou intenzitou), vďaka ktorým si každý môže vytvoriť dokonalé akustické prostredie presne na mieru.

Mikrofón na vonkajšej strane náušníkov sníma zvuky okolia a elektronika sa stará o ich elimináciu pri reprodukcii vnútri slúchadiel. Vďaka tomu je tlmenie maximálne efektívne a pokrýva celý počuteľný frekvenčný rozsah.

Súčasťou funkčnej výbavy je tiež systém Ambient Sound Enhancer, vďaka ktorému užívateľ v prípade potreby počuje okolie. To sa hodí napríklad keď čakáte na hlásenie na letisku.

Ďalšou výhodou je výkonná batéria. So zapnutým systémom potlačenia okolitého hluku vydrží približne 20 hodín čistého času prehrávania[1]. Vďaka rýchlemu nabíjaniu možno už po  15 minútach v nabíjačke slúchadlá používať ďalšie 2 hodiny čistého času.

Výnimočná kvalita zvuku a užívateľský komfort

Slúchadlá Panasonic HD605N reprodukujú aj pri bezdrôtovom pripojení cez Bluetooth kvalitný širokofrekvenčný zvuk vo vysokom rozlíšení, plný jemných nuáns a detailov, na aké sú zvyknutí nároční poslucháči.

Slúchadlá majú vysoko kvalitné komponenty, napr. HD membránu 40 mm s technológiou MLF (Multi-Layer Film) či antivibračný rám, vďaka ktorému si zaslúži pochvalu predovšetkým kvalitné podanie basov.

Ďalšou výhodou je veľmi príjemné ergonomické prevedenie. Vďaka špeciálnej konštrukcii s kĺbovou technológiou 3D Ball Joint Structure možno slúchadlá prispôsobiť akémukoľvek tvaru hlavy a uší. O užívateľské pohodlie sa starajú náušníky s pamäťovou penou, vďaka ktorým slúchadlá výborne sadnú na uši a tlmenie hluku je tak naozaj účinné, aj pri zachovaní dlhotrvajúceho komfortu.

Technické údaje

ModelRP-HD605N
Membrána (mm)40 mm
Typ magnetuNeodym
Impedancia (Ω) (vo vypnutom stave s káblom)38 Ω
Citlivosť (dB/mW) (vo vypnutom stave s káblom)99 dB / mW
Frekvenčný rozsah (s káblom)4 Hz – 40000 Hz
Ovládanie / Mikrofón
Prehrávanie na batérii (tlmenie hluku, SBC)Cca 20 h
Dobíjanie (25°C)Cca 4 h
Hmotnosť (bez kábla)Cca 268 g
Príslušenstvo v základnom baleníDobíjací kábel USB: cca 0,5 m

Audiokábel: Cca 1,2 m

puzdro, adaptér do lietadla

KábelDĺžka (m)1,2 m, odopínateľný
MiniPlug (3,5 mm) ●
KonektorZlatý
Technológia Bluetooth®Verzia 4.2
Podporované profilyA2DP, AVRCP, HSP, HFP
KodekSBC, AAC, Qualcomm® aptXTM, Qualcomm® aptXTM HD, LDAC
VzdialenosťAž 10 m
Aktívne tlmenie hluku

[1] Platí pri prehrávání SBC.

Značky: