Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes rozšírila produktový rad LEGRIA HF o tri nové modely – LEGRIA HF R806, LEGRIA HF R86 a LEGRIA HF R88.

Najnovšie videokamery zachovávajú vlastnosti svojich predchodcov a súčasne zvyšujú mieru kontroly nad kreatívnou tvorbou. Domáci i pokročilí používatelia sa môžu tešiť napríklad na flexibilné použitie zrýchleného a spomaleného záznamu, na dokonalejšiu podporu natáčania pri zlých svetelných podmienkach pre čisté výstupy so skvelým farebným podaním alebo na novú povrchovú úpravu. Vďaka týmto vylepšeniam sú nové kamery naozaj jednoducho použiteľné a umožňujú vznik kvalitných filmov v HD kvalite.

Kreatívne možnosti so špičkovou technológiou

Každá z nových videokamier dovoľuje vďaka novým flexibilným efektom pre záznam spomaleného a zrýchleného pohybu priebežnú zmenu snímkovacej frekvencie. Používatelia tak jednoducho doplnia napríklad spomalený záznam sfúknutia sviečok na torte alebo zrýchlené video so skokom partnera do bazéna o zábavné i dramatické efekty. Najnovšie modely umožňujú spolu s režimom priority vysokých jasov využívať i vylepšenú korekciu protisvetla, ktorú je možné navyše navoliť ručne priamo v priebehu natáčania – výsledkom sú prirodzené a dobre osvetlené snímky. Spojenie týchto dvoch technológií prináša možnosť analyzovať každú scénu – na základe tejto analýzy potom videokamera zaznamená všetky detaily a zaistí ostré podanie kontrastu medzi svetlými a tmavými oblasťami, a to i v prípade jasných scén.

Farebný dotykový displej s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 7,5 cm ponúka jednoducho použiteľné používateľské rozhranie a zjednodušuje dostupnosť akéhokoľvek nastavenia. Použitie nových videokamier zjednodušuje i automatický scénický režim, ktorý inteligentne vyberá najvýhodnejšie nastavenie. Vďaka batérii s dlhou životnosťou môžu používatelia vyraziť na dlhšie cesty. Modely LEGRIA HF R86 a LEGRIA HF R88 navyše ponúkajú i internú pamäť, vďaka ktorej je možné vytvoriť ešte viac záberov.

Všetky modely z produktovej série LEGRIA HF sa môžu pochváliť výkonným inteligentným IS pre stabilizáciu obrazu v piatich osách, ktorý eliminuje chvenie videokamery, a to dokonca i pri veľkom priblížení. Výsledné zábery budú neroztrasené bez ohľadu na to, či autori snímky sledujú svoje ratolesti pri ich prvých krokoch alebo sa snažia o zachytenie akčných scén v priebehu slnečnej dovolenky. Nové videokamery ponúknu i 32-násobný optický zoom a impozantný 57-násobný pokročilý zoom, čo umožňuje zaznamenať i veľmi vzdialené detaily. Používatelia majú k dispozícii tiež spoľahlivého automatického asistenta pre výber kompozície (Auto Zoom Framing Assist), vďaka ktorému už nikdy nezmeškajú žiadny dôležitý záber. Pozornosť si určite zaslúži i technológia Audio Scene Select, ktorá pre každú scénu automaticky vyberie optimálne nastavenie audio parametrov – súčasťou záberu je tak zvuk v najlepšej možnej kvalite prinášajúci dokonalý zážitok zo sledovania výsledných filmov.

Súčasťou modelu LEGRIA HF R88 je tiež širokouhlá predsádka WA-H43, ktorá rozširuje zorný uhol videokamery, a je preto ideálnym príslušenstvom pri vytváraní záberov v uzavretých priestoroch alebo pre tvorbu úžasných snímok okolitej krajiny.

Dokonalejšia konektivita

Vďaka širokým možnostiam konektivity umožňujú najnovšie prírastky do produktovej série LEGRIA HF okamžité zdieľanie vytvorených snímok. Modely LEGRIA HF R86 i LEGRIA HF R88 sa môžu pochváliť vstavanou Wi-Fi a funkciou Dynamic NFC, ktorá ponúka jednoduchší spárovanie s kompatibilnými chytrými zariadeniami vrátane Canon Camera Connect a Canon Connect Station CS100. Vďaka podpore pamäťových kariet FlashAir sú rôznorodé spôsoby využitia konektivity k dispozícii i v prípade videokamery LEGRIA HF R806.

Kľúčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R806:

 • Full HD rozlíšenie a 57-násobný pokročilý zoom
 • Optický inteligentný stabilizátor obrazu
 • Kompatibilita s pamäťovými kartami FlashAir
 • Záznam spomaleného alebo zrýchleného pohybu

Kľúčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R86:

 • Full HD rozlíšenie a 57-násobný pokročilý zoom
 • Optický inteligentný stabilizátor obrazu
 • Wi-Fi, funkcie Dynamic NFC a interná pamäť 16 GB
 • Dobíjacia batéria s dlhou životnosťou

Kľúčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R88:

 • Full HD rozlíšenie, 57-násobný pokročilý zoom a širokouhlá predsádka
 • Optický inteligentný stabilizátor obrazu
 • Wi-Fi, komunikácia na krátkou vzdialenosť NFC a interná pamäť 16 GB
 • Dobíjacia batéria s dlhou životnosťou

Značky: