Nové vydanie časopisu TOUCHIT už nájdete predaji.  Naši predplatitelia môžu aktuálne vydanie čítať tiež cez mobilnú aplikáciu. Ak ste predplatiteľ, máte prístup do mobilnej aplikácie zadarmo. Aktivujte si aplikáciu tu. Čo všetko v novom vydaní TOUCHIT nájdete?

Zavítame na výstavu EXPO 2020 Dubaj a ukážeme vám nielen slovenský pavilón a vodíkové auto, ale aj iné krajiny sveta. V téme vydania sa pozrieme na štátne IT a povieme vám, aké aplikácie momentálne fungujú a čo si už dokážete vybaviť z pohodlia domova.

Ak ste fanúšikom kryptomien, poradíme vám ako ich zdaniť. Otestovali sme aj niekoľko webových kamier a pripravili sme niekoľko tipov, ako si vybrať tú správnu. Nazrieme aj do podvodných callcentier, dozviete sa prečo vlastne vznikajú a ako fungujú.

o však nie je všetko. Nové vydanie TOUCHIT je nabité informáciami, ktoré by ste nemali zmeškať.

V našich mesačných súťažiach zase hráte o slúchadlá Motorola či powerbanku Xiaomi a množstvo ďalších cien. Zapojte sa do našich mesačných súťaží tu.

Nové vydanie TOUCHIT 1-2/2022 už nájdete v každom dobrom novinovom stánku. Najlepšou cestou, ako sa dostať k časopisu je predplatné, teraz iba za 12,50 eura>>

Pozrite sa, čo v novom vydaní TOUCHIT ešte nájdete:

CES 2022: prvá medzinárodná IT výstava od začiatku koronakrízy

Výstava CES 2022 skutočne bola, fyzicky a aj online. Z dôvodu nástupu omikronu v USA sa ale dočkala skrátenia o jeden deň, mnoho vystavovateľov tesne pred začiatkom výstavy svoju účasť zrušilo, ale bola. Niektorí vystavovatelia to vyriešili účasťou cez okuliare pre virtuálnu realitu postavených na ich stánku, iní mali na stánku len zopár produktov, ktoré sme navyše videli už pred rokom.

Reportáž CESZdroj: TOUCHIT

Video so smartfónom

Áno je to tak, reportážne videá sme začali robiť primárne smartfónom. Má to viacero dôvodov – smartfón je oveľa ľahší a pohotovejší ako zrkadlovka, výsledok videa môžete hneď poslať na sociálne siete a doba dozrela na to, že smartfóny dokážu v celkovom hodnotení postrihať výsledné video rýchlejšie ako desktopové počítače. Všetky pomôcky, ktoré v tomto článku popisujeme, reálne v redakcii používame a ich odporúčanie vychádza z našich skúseností.

Video so smartfónomZdroj: TOUCHIT

Ako je to so zdanením kryptomien na Slovensku?

Mýty a to, čo skutočne platí. Toto si rozoberieme v článku, ako zdaniť kryptomeny. Legislatíva v oblasti kryptomien je na Slovensku prísna. Je to odraz toho, ako štát ignoruje technologické novinky. Rýchle riešenia pod strachom straty ohromného balíka financií od občanov primäl vládu pripraviť niečo, čo ťažko nazvete podporou kryptomien, nových technológií a blockchainu. Novela zákona teda priniesla poriadny škrt cez rozpočet každému, kto obchoduje s kryptomenami.

Zdaňovanie kryptomienZdroj: TOUCHIT

Nové vydanie TOUCHIT 1-2/2022 už nájdete v každom dobrom novinovom stánku. Najlepšou cestou, ako sa dostať k časopisu je predplatné, teraz iba za 12,50 eura>>

Značky: