V aktuálnom vydaní TOUCHIT s vami zájdeme do New Yorku na predstavenie produktov značky Acer. Potom sa presunieme do Hongkongu, aby sme odhalili, aká bude IFA 2016, ktorá sa bude konať v septembri v Berlíne. Viete, že cez internet môžete prísť o svoje dáta a ak ich budete chcieť získať, budete musieť zaplatiť výkupné? Viac o hrozivom vzostupe ransomware sa dočítate v aktuálnom vydaní TOUCHIT.
S firmou Apple oslávime jej 40. výročie a pozrieme sa, čo sa za tých štyridsať rokov udialo. Do histórie nahliadneme aj na ďalších stranách magazínu a pozrieme sa kde vznikali tie najelementárnejšie prvky počítačov a ako fungovali labratória Bell Labs.
Ako sa vývíja umelá inteligencia, čo sú to konvolučné neurónové siete? Aj o tom píšeme v novom TOUCHITe. Povieme si, či je možné ultrabook používať ako herný nástroj, otestujeme chromebook a pozrieme sa, či ochranné sklá naozaj zachránia váš mobil.
Otestovali sme 5 smartfónov – od nerozbitného až po štýlový, na zúbok sa pozrieme tiež iPhoneu SE a najtenšiemu notebooku na svete – HP Spectre 13. Ak hľadáte kvalitné slúchadlá, otestovali sme Bang&Olufsen. To však nie je z hardvéru všetko, prinášame toho viac – multimediálne prehrávače s Androidom, zakrivené monitory, robo vysávač Samsung POWERbot, konvertibilné tablety či veľkokapacitná tlač na doma od Canonu.
Nakupujete cestovné lístky cez internet? Dinsaury už dávno vymreli, no pocit z prehistorického obdobia pri tomto nákupe určite zažívate. Otestovali sme rôzne internetové predaje cestovných lístkov a výsledky prinášame v aktuálnom vydaní TOUCHIT. Pozrieme sa aj na to, ako sa dá video strihať cez tablet, preveríme aj cloudové služby od Microsoftu a prinášame užitočné tipy pre iOS, Windows a Office.
TOUCHIT je moderný magazín pre moderných ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať výhodné predplatné tu>>
V našich súťažiach môžete vyhrať slúchadlá Sony SBH80 alebo powerbank CulCharge. Zapojte sa do našich súťaží tu>>
Pozrite si kompletný obsah vydania:
Laboratóriá, ktoré menili svet: Bell Labs
Napadlo vám niekedy, ako a kde sa zrodili tie najelementárnejšie hardvérové prvky dnešných počítačov? Odhrňte s nami oponu tejto nesmierne zaujímavej histórie. História počítačov má mnohých hrdinov, vizionárov a priekopníkov. Informačné technológie v posledných dekádach celkom pretvorili svet a či už šlo o výsledok snahy geniálnych jednotlivcov, precíznych vedeckých inštitúcií alebo odvážnych komerčných firiem, vždy sa nájde v súkolesí času niekoľko žiarivých periel, ktoré skrátka zasvietia o niečo viac než všetky ostatné. V rámci nich sa do histórie zapísal tučnými písmenami aj príbeh o tom, ako jedna gigantická korporácia, nazvaná jednoducho Americká telefónna a telegrafická spoločnosť (skrátene AT&T), sponzorovala v priebehu rokov 1920 až 1980 špičkový výskum v mnohých oblastiach vedy, vrátane informatiky, fyziky a astronómie a výraznou mierou sa podieľala na technologickom napredovaní celého ľudstva.
Peniaze alebo dáta: hrozivý vzostup ransomware
Ani vy nezálohujete? Sú pre vás vaše dáta cenné tak, že by ste boli ochotný za ne „únoscovi“ zaplatiť výkupné? Vitajte vo svete ransomware. Táto pliaga sa do internetu zahrýza čoraz viac a stala sa najvýnosnejším druhom škodlivého softvéru na svete. Ransomware, alebo podľa slovenských zvyklostí prepisu aj ransomvér, je špecifický druh škodlivého softvéru, ktorý sa používa na okrádanie používateľov. Princípom jeho činnosti je zablokovanie prístupu k vašim dátam, napríklad ich zašifrovaním, pričom opätovný prístup k nim je možné získať až po tom, ako za ne zaplatíte. Z tohto faktu pochádza aj jeho názov, pričom ide o anglické slovo ransom, teda v preklade výkupné.
Next@Acer: Šikovne naplánované predstavenie
Acer to robí fakt premyslene. Pozve vybraných novinárov na spoločnú akciu do New Yorku a dá im dostatok času na prehliadku produktov. Nie je sa kam ponáhľať ako na Computexe, nemusíte bežať od jednej tlačovky k druhej a pozornosť svetových novinárov je takto sústredená na produkty jednej značky. A Acer mal toho pripraveného veľa, pri prezentácii produktov sme strávili celé 3 hodiny. Výber miesta konania má tiež svoj význam, zo (západnej) Európy a z technologicky kľúčového západného pobrežia USA je to do NYC skoro rovnako ďaleko. Videli sme tu tak všetky svetové IT redakcie, veľké televízne tímy a boli sme tu aj my.
Smartfóny s cenovkou pre všetkých
Novinkou v oblasti smartfónov je vydávanie telefónov, ktoré majú vo svojej cenovej triede niečo navyše. Tento trend sa začal výraznejšie objavovať už pred dvomi rokmi, no teraz je vidno silnejúca výbava nielen v najnižších kategóriách. Aj stredná trieda a pokročilé telefóny majú čo ponúknuť. Práve také modely máme v našom teste. Iste, za takmer všetky až na dva kusy musíte priplatiť niečo viac. Keď si však pozriete ich ceny, zistíte, že by mohli pokojne stáť aj o 100 eur viac.
Kupujeme cestovné lístky
Kúpa cestovného lístka, to je kapitola sama o sebe a jej postupný vývoj takisto. Pozrime sa na to, ako sa kupovanie cestovných lístkov transformovalo a aký je jeho stav dnes. V čase, keď čakáte, že takéto základné služby budú on-line, zbystrite pozornosť. V článku budeme hodnotiť celkovú spokojnosť s procesom kúpy lístka a doplnkové možnosti pri jeho kúpe.
TOUCHIT je moderný magazín pre moderných ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať výhodné predplatné tu>>