Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Herný ekosystém OMEN a jeho inovatívne nástroje navrhnuté pre herné úspechy výrazne rozširujú možnosti hrania.

Hlavné novinky:

 • OMEN Command Center: s touto revolučnou hernou aplikáciou sa budete stále zlepšovať
 • OMEN X 27: monitor, ktorého obnovovacia frekvencia spĺňa požiadavky herného športu (Esports)1 s QHD2 panelom a patentovanými možnosťami personalizácie zameriavacích funkcií
 • OMEN Accessories: náhlavná súprava novej generácie s funkciou chladenia uší, špičková herná klávesnica a štýlové tašky a batohy
 • Herný stolný počítač Pavilion Gaming Desktop a notebook Pavilion Gaming 15: robustný výkon pre váš osobný i hráčsky život

Spoločnosť HP na veľtrhu Gamescom 2019 predstavila nový výkonný software a služby OMEN i herný hardvér radov OMEN a Pavilion. Všetky tieto novinky boli navrhnuté s cieľom ponúknuť hráčom všetkých úrovní epické herné zážitky.

Hranie počítačových hier sa stalo globálnym fenoménom a na celom svete hrá hry 2,3 miliardy ľudí. Ich túžba vyniknúť a uspieť sa točí nielen okolo hardvéru, na ktorom hrajú – snažia sa čoraz častejšie nájsť akúkoľvek konkurenčnú výhodu. Až 38 % hráčov je motivovaných schopnosťou ovládať hru a 35 % je zameraných na súťaženie a rozvoj herných schopností3. Služba Coaching a nová herná aplikácia OMEN Command Center4 umožňujú hráčom neustále zlepšovať ich úroveň a výsledky.

Okrem výkonného herného softvéru a služieb, spoločnosť HP predstavila aj nové monitory a ďalšie príslušenstvo, vrátane monitorov OMEN X 27 spĺňajúcich štandard Esports, náhlavnú súpravu OMEN Mindframe Prime, klávesnicu OMEN Encoder a niekoľko produktov z neustále sa rozširujúceho radu príslušenstva OMEN Transceptor. Rad Pavilion Gaming sa rozrastá o stolný systém Pavilion Gaming Desktop, klávesnicu Pavilion Gaming Keyboard 800 a herný notebook Pavilion Gaming 15, ktorý je ako prvý svojho druhu osadený procesorom AMD. V portfóliu noviniek nechýbajú ani monitory HP 22x a HP 24x, ktoré sú ideálnou voľbou pre hráčov hľadajúcich kvalitu za rozumnú cenu.

„OMEN je komunitný brand, ktorý podporuje budovanie špičkového ekosystému toho najlepšieho hardvéru, softvéru, obsahu a služieb,“ uviedla Anne-Sophie Hadberg, General Manager EMEA Personal Systems, HP Inc. „S najnovším softvérom a hardvérom od HP, vrátane OMEN Command Center, OMEN X 27 a Pavilion Gaming Desktop, budú mať hráči viac z hry, ich herné schopnosti sa posunú opäť o niečo ďalej a neprestanú sa nikdy zlepšovať.“

Ponúkať hráčom viac

OMEN Command Center4 – aplikácia kompatibilná so všetkými počítačmi s operačným systémom Windows 10, ktorú si možno stiahnuť z Windows Store – teraz ponúka celý rad nových výkonných funkcií, ktoré z nej robia plnohodnotný herný hub.

 • Coaching5 je nová služba pre osobné počítače OMEN. V tejto fáze pre hru League of Legends a ďalšie hry sa chystajú. Ide o nástroj, ktorý pomocou umelej inteligencie (od Mobalytics) analyzuje hru, silné a slabé stránky hráča a dáva tipy, ako sa zlepšiť.
 • S My Games6 môžu hráči spravovať a využívať svoje herné knižnice na všetkých zariadeniach z jedného miesta; majú tak rýchly a jednoduchý prístup ku všetkým svojim obľúbeným hrám. My Games ponúka aj monitoring hry v reálnom čase a týždenné analýzy vrátane tipov.
 • Nová funkcia Profiles7 umožňuje tvorbu rôznych profilov na počítačoch a príslušenstva OMEN. Je kompatibilná tiež s klávesnicou OMEN Sequencer a myšou OMEN Photon Mouse.
 • So službou Rewards Beta8 (na technológii od Versus Systems), ktorá je dostupná v USA, hráči hrajú svoje obľúbené hry, zlepšujú svoje herné zručnosti a súťažia s ostatnými – a zbierajú pritom odmeny.

Rýchlosť a kvalita obrazu v štandarde Esports

Nový monitor OMEN X 27 s Quad HD2 (2560 x 1440) rozlíšením, extrémne vysokým dynamickým rozpätím a farebnou škálou DCI P3 90 % ponúka imerzívny herný zážitok. Jeho snímková frekvencia (fps) musí držať krok s tými najrýchlejšími počítačmi a vyhovieť požiadavkám profesionálnych hráčov. Jeho obnovovacia frekvencia 240 Hz1 s dobou odozvy 1 ms a certifikácia AMD Radeon FreeSync ™ 2 HDR9 sú tak zárukou plynulého obrazu aj pri hraní v režime HDR. A to všetko v kombinácii s výrazným dizajnom ultra-tenkého rámčeku (3 strany), celokovovým, výškovo nastaviteľným stojanom a ambientným osvetlením, ktorého intenzitu možno ovládať cez OMEN Command Center4, i novú patentovanú funkciu podpory zameriavania, ktorej tvarové a farebné parametre je možné používateľsky nastavovať .

Štýlové doplnky

Nová náhlavná súprava OMEN Mindframe Prime Headset prichádza s niekoľkými zaujímavými vylepšeniami: revolučné funkcie aktívneho chladenia vďaka technológii FrostCap Technology v sebe zahŕňa aj pasívne chladenie pomocou grafitového tepelného rozvádzača, ktorý využíva väčšie plochy náušníkov10. Zabudovaný 7.1 Surround Sound s technológiou C-Media Xear™ vytvára dojem priestorového zvuku. Mikrofóny s technológiou tlmenia ruchov z okolia (ENC) sú zárukou jasného a čistého prenosu hlasu. Funkcia OMEN Audio Lab, ktorá je súčasťou OMEN Command Center4, poskytuje plnú kontrolu nad zážitkom z počúvania s 10-pásmovým ekvalizérom, ktorý má niekoľko predvolieb, možnosť prispôsobenia úrovne zvuku a ovládanie 7.1 Surround Sound a mikrofónov s ENC.

Okrem modrých mechanických tlačidiel známych z klávesnice OMEN 1100, bude nová klávesnica OMEN Encoder ponúkať aj tlačidlá Cherry MX Red a Cherry MX Brown, ktoré ocenia najmä hráči, ktorí chcú neuveriteľne rýchle a plynulé ovládanie alebo tichý chod s malou dráhou zdvihu. Vďaka 100 % ochrane proti tzv. ghostingu s technológiou N-key Rollover a integrácii OMEN Command Center4 sú oba varianty tejto klávesnice navrhnuté pre vaše herné víťazstvo.

Hrajte štýlovo aj na cestách

OMEN je aj tradičnou značkou kvalitných lifestyleových doplnkov pre hráčov. Nedávno bol uvedený na trh rad OMEN Apparel a originálny batoh OMEN X Transceptor. Kolekcia OMEN Transceptor nadväzuje na tento trend s taškami a batohmi OMEN Transceptor 17.3″ Duffel Bag, 15″ Rolltop Backpack, 15″ Backpack, ktoré uspokoja nároky cestujúcich hráčov. Nechýba ani puzdro OMEN Transceptor Headset Case, ktoré je určené na prepravu náhlavnej súpravy OMEN Mindframe Prime Headset.

Mimoriadna kvalita dostupná aj pre mainstreamových hráčov

Stolný systém Pavilion Gaming Desktop je navrhnutý pre rozšíriteľnosť a jeho 15L dizajn kladie dôraz aj na ekonomiku priestoru. Konštrukcia ponúka sloty až pre tri pevné disky11, používateľsky rozšíriteľnú pamäť grafickej karty, sieťové karty a Wi-Fi moduly. Na výber sú procesorové jednotky až do osemjadrového procesora Intel i7 9. generácie12 alebo osemjadrového AMD Ryzen™ 7 tretej generácie12, grafika až NVIDIA® GeForce® RTX 2070 vrátane najnovšej RTX 2060 SUPER™, a až 32 GB DDR4 SDRAM pamäti. To je zárukou dostatočného výkonu aj pre najnovšie hry aj najnáročnejšie kreatívne projekty.

Najnovší herný notebook Pavilion Gaming 15 je prvý svojho druhu, ktorý je osadený procesorom AMD – až po Ryzen™ 712 – na platforme tenkého a ostro rezaného čierneho šasi. S grafikou až NVIDIA® GeForce® GTX 1660Ti with Max-Q13, ultra tenkými rámčekmi, frekvenciou 144 Hz / 60 Hz1 a rozlíšením 1080p14, je tento herný notebook priamo predurčený k ponoreniu sa do hry. Dva ventilátory, väčší vetrací otvor v zadnom rohu a väčšie otvory prívodu vzduchu maximalizujú prúdenie vzduchu pre optimálny celkový výkon s ochranou proti prehrievaniu počítača aj pri dlhej dobe chodu. Tento vysoko prenosný notebook je navrhnutý pre ničím nerušenú hernú zábavu aj pre tvorbu obsahu. Vďaka podpore Wi-Fi 5 ponúka prenos dát rýchlosťou rádovo v gigabajtoch. Je to ideálny notebook pre prácu i zábavu.

Žiadny počítač nie je kompletný bez klávesnice a Pavilion Gaming Keyboard 800 ponúka tiché a zároveň rýchle červené mechanické tlačidlá, so 100 % ochranou proti tzv. ghostingu vďaka technológii N-key Rollover. Nechýba ani komfortná odnímateľná opierka na zápästia a štvorzónové LED osvetlenie s rýchlou voľbou režimu podsvietenia.

Nové prírastky herného ekosystému Pavilion Gaming sú ako stvorené pre nové herné monitory HP 22x a HP 24x. Oba ponúkajú impozantnú obnovovaciu frekvenciu 144 Hz1 a dobu odozvy 1 ms1, technológiu AMD Radeon™ FreeSync™, integrované reproduktory s kvalitným zvukom a nastaviteľné stojany. Monitor HP 24x je G-SYNC® Compatible15 a má ultra tenký rámik pre dokonalé ponorenie sa do herného diania.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ceny a dostupnosť16

 • Cena a dostupnosť monitoru OMEN X 27 bude na Slovensku upresnená neskôr.
 • Náhlavná súprava OMEN Mindframe Prime Headset bude v predaji na Slovensku od októbra v bielej a čiernej farbe za cenu 149 eur.
 • Cena a dostupnosť klávesnice OMEN Encoder Keyboard bude na Slovensku upresnená neskôr.
 • Tašky a batohy OMEN Transceptor budú na Slovensku v predaji od septembra za ceny začínajúce na sume 44.90 eura.
 • Pavilion Gaming Desktop bude na Slovensku v predaji od októbra za ceny začínajúce na sumách 779 eur (AMD) a 799 eur (Intel).
 • Notebook Pavilion Gaming 15 bude na Slovensku v predaji od októbra za ceny začínajúce na sume 659 eur.
 • Klávesnica Pavilion Gaming Keyboard 800 bude na Slovensku dostupná za cenu 64.99 eura.
 • Monitor HP 22x bude na Slovensku v predaji od októbra za cenu 155 eur.
 • Monitor HP 24x bude na Slovensku v predaji od októbra za cenu 199 eur.
 • Služba Game Coaching je už dostupná v rámci Command Center; služba Rewards bude dostupná v rámci Command Center v regióne EMEA od začiatku roka 2020.

Značky: