Nový Canon EOS 5D Mark IV sa postará o kvalitu záberov z vašej dovolenky

1

Spoločnosť Canon dnes predstavila najnovší prírastok do svojej rodiny fotoaparátov EOS 5D – univerzálnu digitálnu zrkadlovku EOS 5D Mark IV.

Canon tento nový model navrhol pre všetkých, ktorí si chcú odniesť zo svojich ciest čo najkvalitnejšie fotografie.

Canon EOS 5D Mark IV sa môže pochváliť CMOS snímačom s rozlíšením 30,4 megapixelov a s vysokou expozičnou pružnosťou, vysokorýchlostným fotografovaním (7 snímok za sekundu), interným záznamom filmov v 4K rozlíšení, vstavaným Wi‑Fi rozhraním i prijímačom GPS. Nová zrkadlovka tak ponúka špičkovú rýchlosť i rozlíšenie, podporuje nakrúcanie filmov a umožňuje vytvárať perfektné snímky i pri zlých svetelných podmienkach.

Canon EOS 5D Mark IV je navyše prvým fotoaparátom systému EOS, ktorý využíva inovatívny formát RAW s dvojitými pixelmi. Vďaka tejto technologickej novinke môžu fotografovia snímky v rámci postprodukčných úprav ešte jemne doladiť – k dispozícii majú posun roviny zaostrenia, úpravu rozostrenia popredia i redukciu nežiaducich odleskov.

Canon EOS 5D Mark IV MAGNESIUM BODY_web2016_8_nowat

Canon okrem toho predstavil aj dva nové výkonné objektívy radu L, ktoré budú pre EOS 5D Mark IV užitočnými spoločníkmi – EF 24-105mm f/4L IS II USMEF 16‑35mm f/2,8L III USM.

Canon EOS 5D Mark IV FSL w EF 24-105mm (2)_web2016_8_nowat

Prvý z nich je skutočne flexibilným a vysoko odolným nástrojom pre každodenné používanie všetkými fotografmi, ktorí chcú mať svoje snímky perfektne ostré v celej ploche záberu bez ohľadu na použitú ohniskovú vzdialenosť. Vďaka svetelnosti a rozsahu ohniskových vzdialeností je objektív ideálny pre fotografovanie širokej škály scén i objektov v rôznorodých svetelných podmienkach.  Súčasťou objektívu je i vylepšený 4krokový stabilizátor obrazu a prepracovaná technológia EDM, ktorá umožňuje tiché nastavovanie clony v priebehu natáčania filmov.

Druhý objektív je zasa predurčený na tvorbu veľmi kvalitných snímok, ktoré majú skutočne zaujať. Je dokonalým partnerom pre snímače s vysokým rozlíšením, ako je napríklad práve ten v digitálnej zrkadlovke EOS 5D Mark IV. Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností ocenia najmä svadobní fotografi a fotoreportéri, ktorí potrebujú pracovať naozaj zblízka. Vysokú konštantnú svetelnosť využijú zasa všetci, ktorí potrebujú realizovať snímky pri zlom osvetlení.

Canon EOS 5D Mark IV FSR w EF 24-105mm (2)_web2016_8_nowat

Rozšírenie funkčnosti zrkadlovky EOS 1DX Mark II

Spoločnosť Canon dnes oznámila novú aktualizáciu firmware pre fotoaparát EOS-1D X Mark II. Ten prináša podporu štandardu IPTC a prispôsobenie farebného podania displeja LCD v rovnakom rozsahu ako Canon EOS 5D Mark IV a vylepšuje sieťovú konektivitu i podporu GPS. Táto aktualizácia bude dostupná v priebehu septembra.

Kľúčové vlastnosti fotoaparátu EOS 5D Mark IV:

 • CMOS snímač s rozlíšením 30,4 megapixelov a vysokou expozičnou pružnosťou
 • Skvelé možnosti vďaka inovatívnemu systému CMOS AF s dvojitými pixelmi a formátu RAW s dvojitými pixely
 • Možnosť profesionálnej filmovej produkcie v rozlíšení 4K s podporou DCI 4K pri rýchlosti snímania až 30p
 • Možnosť neustáleho pripojenia vďaka vstavanej Wi-Fi konektivite a NFC
 • Vstavaná jednotka GPS

Kľúčové vlastnosti objektívu EF 24-105mm f/4L IS II USM:

 • Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 24 až 105 mm
 • Konštantná svetelnosť f/4
 • Konštrukcia radu L s vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam
 • 4krokový stabilizátor obrazu
 • Pokročilá optická konštrukcia

Kľúčové vlastnosti objektívu EF 16-35mm f/2,8L III USM:

 • Univerzálny rozsah širokouhlých vzdialeností
 • Špičková obrazová kvalita
 • Skvelá konštantná svetelnosť f/2,8
 • Odolná konštrukcia typická pre rad L
 • Pokročilé automatické zaostrovanie

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Jeden komentár

Pridaj komentár