Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Huawei uviedla na slovenský trh nový prírastok do svojej rodiny laptopov zo série MateBook – model D16.

Ten láka na svoj vysoký výkon, ktorý zvládne aj tie najnáročnejšie úlohy, 16-palcový displej s pomerom strán 16:10, či atraktívny dizajn a plnohodnotnú numerickú klávesnicu.

FullView displej: Ešte viac priestoru na prehliadanie

Huawei reaguje na rastúci trend práce z domu, a aj preto bol MateBook D16 navrhnutý tak, aby slúžil ako zariadenie hlavne na prácu. Laptop sa tak môže pochváliť 16-palcovým FullView displejom s rozlíšením 1920 x 1200 pixelov a pomerom strán 16:10, ktorý poskytne viac priestoru na pracovnej ploche. Užívateľov rozhodne poteší aj svojimi tenkými rámčekmi, vďaka ktorým tvorí pomer displeja voči telu až 90%, čo zaručí maximálny komfort pri práci aj pri zábave. Teraz si môžete užívať väčšiu obrazovku pri sledovaní vašich obľúbených filmov a seriálov.

Novinka disponuje aj technológiou Eye Comfort s certifikáciou TÜV Rheinland, ktorá zaručuje nielen redukciu modrého svetla, ale zároveň užívateľovi prináša reálnejšie farby, nespôsobuje žltý nádych a sledovanie obsahu na displeji tak zostáva príjemné aj po dlhšej dobe. Zároveň sa vie prispôsobiť svetelným podmienkam, aby sa zabránilo namáhaniu očí.

Výkonný procesor aj pre tie najnáročnejšie úlohy

Srdcom nového MateBook D16 je 12. generácia výkonného procesora Intel Core i5-12450H, vďaka ktorému sa nemusíte pri práci obmedzovať a môžete mať zapnutých aj niekoľko náročných aplikácií naraz. Úplne nová hybridná architektúra a 14 výkonných jadier (6 výkonných a 8 efektívnych) zvládne aj tie najnáročnejšie úlohy. Práca s notebookom je tak efektívna a bezproblémová. Strih videa, spracovanie niekoľkých webových stránok, tabuliek a prezentácií tak nikdy nebolo jednoduchšie.

Ľahká kovová konštrukcia, numerická klávesnica či nová metalická anténa

Nový Huawei MateBook D16 sa môže pochváliť prémiovo pôsobiacou kovovou konštrukciou z hliníkovej zliatiny, ktorá je ako stvorená na prenášanie medzi prácou a domovom. Notebook totiž váži iba 1,7 kg a je tak ľahší ako väčšina 16-palcových notebookov. Vďaka tomu ho nebude problém nosiť pokojne celý deň v batohu, kde ponechá miesto aj na ďalšie potrebné veci. Jeho hrúbka je totiž iba 18,4 mm. Hlavnou dominantou celého atraktívneho dizajnu je zaručene numerická klávesnica. Ide o prvý notebook Huawei, ktorý disponuje fyzickou numerickou klávesnicou, čo používateľom umožňuje praktické a rýchle zadávanie čísel. Okrem číselnej klávesnice má MateBook D16 ešte jednu novinku, ktorou je vôbec prvá metalická anténa Huawei. Tá zlepšuje účinnosť konverzie signálu až o 56%, vďaka čomu poskytne lepšiu stabilitu a rýchlosť siete aj za podmienok slabého signálu. Videokonferencie, hranie hier aj pracovné úkony tak môžete absolvovať bez oneskorenia odkiaľkoľvek.

Okrem toho sa môžete tešiť na kvalitnejší prenos videohovorov, a to vďaka 1080p kamere so širokým zorným poľom a mikrofónu s aktívnym potlačením okolitého šumu. K tomu Huawei implementoval aj algoritmy umelej inteligencie, napríklad dynamické virtuálne pozadie či funkcie FollowCam a Eye Contact, ktoré posunú kvalitu prenosu vašich online meetingov na najvyššiu úroveň.

V aktuálnej akcii monitor ako bonus

Huawei MateBook D16 je v predaji od dnešného dňa u maloobchodných partnerov za cenu 999 eur. V rámci aktuálnej akcie v sieti NAY získate k notebooku externý monitor Huawei AD80HW s uhlopriečkou 23,8 palca ako bonus.

Značky: