Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové ďalekohľady MONARCH HG 8×42 a 10×42 sa pýšia vynikajúcim optickým výkonom, ostrosťou obrazu od okraja po okraj a nádherne prirodzenými farbami v kompaktnom tele.

Vďaka tomu poskytujú doteraz najlepší obraz spomedzi všetkých modelov MONARCH.

Široké zdanlivé zorné pole (60,3˚ pri modeli 8×42 a 62,2˚ pri modeli 10×42) prináša veľkolepý obraz a systém šošoviek na vyrovnávanie poľa zaručuje ostrý, jasný obraz až po okraje šošovky.

Optické sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) pomáha minimalizovať chromatickú aberáciu a poskytuje kontrastný obraz s vysokým rozlíšením a prirodzenou reprodukciou farieb farieb. Všetky šošovky a hranoly majú viacvrstvovú úpravu a strechový hranol má viacnásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazivosťou. Táto kombinácia umožňuje dosiahnuť mimoriadne jasný obraz s priepustnosťou až 92 % alebo viac.

MONARCH HG Family_produkt_web2016_3_nowat

Elegantná konštrukcia ďalekohľadov je kompaktná a ľahká, vďaka čomu sa ľahko nosia, nech sa vydáte kamkoľvek. Telo z horčíkovej zliatiny a povrchová úprava šošoviek proti poškriabaniu prispievajú k dlhotrvajúcej odolnosti. Veľké predsunutie výstupnej pupily okuláru zaručuje dobrú viditeľnosť celého zorného poľa aj v prípade, že nosíte okuliare. Otočné a posuvné gumové očnice uľahčujú umiestnenie oka do správnej polohy. Telo plnené dusíkom dodáva ďalekohľadom MONARCH HG výborné vlastnosti týkajúce sa vodotesnosti až do hĺbky 5 m počas 10 minút, vďaka čomu sú ďalekohľady ideálne na všetky aktivity v prírode.

Vnútorné zahmlievanie optického systému je eliminované aj v prostredí s nízkym tlakom až do ekvivalentnej nadmorskej výšky 5 000 m, takže budete mať k dispozícii čistý obraz aj vtedy, keď ho budete najviac potrebovať.

Značky: