Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

O2 a Férová Nadácia O2 už siedmy rok pripomínajú verejnosti hodnoty, ktoré priniesol 17. november 1989. Tento rok chcú v rámci kampane Príbeh slobody vyzdvihnúť skutočnosť, že sloboda, ako ju poznáme dnes, nenastala hneď, ale vyvíjala sa postupne. Do aktivity sa zapojili významné osobnosti, ktoré si zaspomínali, ako sa vyvíjal ich príbeh slobody. Férová Nadácia O2 pri tejto príležitosti podporila aj ocenenie Biela vrana a projekty združení Stredoeurópske fórum, November´89 Dnes a Post Bellum spojené s odkazom a hodnotami Novembra 1989.

V tomto roku sme sa snažili pozrieť na November 1989 pozitívne a z hodnôt, ktoré nám priniesol sme si vybrali slobodu. Tá nenastala hneď 17. novembra, ale vyvíjala sa postupne. Zamerali sme sa na jej príbeh a to, že roky po novembri´89 priniesli každému z nás niečo nové, vďaka čomu sme sa mohli cítiť na svete o niečo slobodnejšie. Ľuďom preto prinášame Príbeh slobody a dúfame, že aj v nich vyvolá pozitívne spomienky,“ hovorí Lucia Petrášová, riaditeľka komunikácie a značky O2.

Príbeh slobody

Kampaň Príbeh slobody sa dotýka rôznych oblastí života, ktoré nám priblížia príbehy hudby, filmu a cestovania v podobe animovaných videí na Instagrame O2.

Na svoj príbeh slobody si zaspomínajú aj osobnosti, konkrétne speváčka Jana Kirschner, herec Ján Koleník a herečka Zuzana Mauréry.

Niektoré veci sa u nás doma šepkali. Rodičia sa rozprávali, bola tam debata a zrazu sa stíchlo a šepkalo. Takže to boli také prvé hinty, že asi niečo nie je úplne v poriadku v tejto našej spoločnosti,“ uviedla speváčka Jana Kirschner. Jej spomienky si môžete pozrieť na Jana Kirschner | Môj príbeh slobody – YouTube.

Príbehy slobody herca Jána Koleníka a herečky Zuzany Mauréry budú zverejnené čoskoro na YouTube O2. Pre zákazníkov O2 je pripravený aj krátky vedomostný kvíz o Novembri 1989  v magazíne Sóda.

Férová Nadácia O2 a November 1989

Férová Nadácia O2 dlhodobo hlási k hodnotám, ako je sloboda, transparentnosť, rovnosť, tolerancia a ľudskosť. Práve projekty podporené pri spomienke na 17. november nám umožňujú nezabudnúť na vybojované hodnoty a tých, ktorí za ne bojovali vtedy a bojujú aj dnes. Príbeh slobody totiž nekončí. Sloboda nie je samozrejmosť a pokiaľ si ju nebudeme chrániť, môžeme o ňu veľmi ľahko prísť“, uviedla Natália Tomeková, členka Správnej rady Férovej Nadácie O2.

Férová Nadácia O2 pri príležitosti spomienky na November 1989 podporila viacero projektov.

Občianske združenie Post Bellum a medzinárodnú vzdelávaciu konferenciu Slobodní študenti #FOREVER, ktorej ambíciou je chrániť slobodu vo vzdelávacom a verejnom priestore a ktorá sa bude konať 21. až 23. novembra v priestoroch Múzea holokaustu v Seredi.

Ocenenie Biela vrana 2022, ktoré sa udeľuje 17. novembra ľudom ochotným brániť pravdu a spravodlivosť, podporí Férová Nadácia O2 aj prostredníctvom príspevku zamestnancov O2.

Projekt Stredoeurópske fórum 2022 pod názvom ´Sme ako oni?´, ktorý prináša autentickú verejnú debatu o najnaliehavejších otázkach demokracie, ľudských práv a dôstojnosti, ktorá sa koná vždy na výročie Nežnej revolúcie.

Občianske združenie November89 Dnes a knihu Hasta La Vista Komunista od Karola Sudora, ktorý v nej vedie rozhovory so študentskými lídrami Nežnej revolúcie.

Značky: