Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

O2 a O2 Športová akadémia Mateja Tótha spustili už piaty ročník tohto úspešného projektu. Po dlhom období, kedy boli brány škôl aj telocvične zatvorené, predpokladajú organizátori projektu veľmi vysoký záujem.

„Počas obdobia, kedy boli školy zatvorené, sme s našimi deťmi cvičili prostredníctvom série inštruktážnych videí Telesná na doma. Tie mali spolu viac ako jeden milión pozretí. Rodičia sa tak podrobne oboznámili s tým, ako s deťmi na tréningoch pracujeme, zapáčilo sa im to a teraz chcú, aby ich dieťa akadémiu navštevovalo. Ďalším dôvodom je, že posledné mesiace boli chudobné na organizované športové aktivity, deťom chýba pohyb a rodičia im ho chcú dopriať,“ hovorí riaditeľka akadémií Mária Bedleková.

O2 ŠAMT prichádza tento rok s viacerými novinkami.

Prvou z nich je spolupráca s Úniou miest Slovenska, a to v rámci projektu „Tretia hodina telesnej“. Cieľom projektu je rozšíriť rozvrh žiakov na Slovensku o ďalšiu hodinu telesnej výchovy, keďže momentálny počet je považovaný za nedostatočný.

„Keďže naše videá v rámci Telesnej na doma mali veľký úspech, plne podporujeme digitalizáciu telesnej výchovy na školách. V rámci nej sa nám podarilo otvoriť prvú digitálnu hybridnú učebňu na Základnej škole Radovana Kaufmana v Partizánskom,“ hovorí Mária Bedleková.

Od 4. októbra sa môže prihlásiť aj vaša škola a vyhrať atraktívne ceny

4. októbra sa spúšťa prihlasovanie škôl do súťaže o nový ročník O2 ŠAMT, ktorý získa 32 základných škôl. 4 školy s najvyšším počtom hlasov vo svojej kategórii získajú aj unikátnu digitálnu technológiu Cisco Webex Board, ktorá umožní škole kvalitné dištančné aj hybridné vyučovanie.

Navyše 4 školy, ktoré neuspejú v hlasovaní o O2 ŠAMT, čaká ďalšia skvelá výhra, a to účasť v projekte O2 Radostná škola Daniela Heviera, ktorého cieľom je zmeniť školstvo zdola, od učiteľov, rodičov a žiakov, a to zavádzaním inovatívnych metód výučby, ktoré pán Hevier priamo predstavuje pedagógom.

„V O2 si uvedomujeme, že internet, smartfóny a ďalšie výdobytky modernej doby sú v rukách detí dobrý sluha, ale zlý pán. Deti kvôli nim často zabúdajú na pohyb a trávenie voľného času športovaním. Preto sme radi, že vďaka podpore projektu O2 Športovej akadémie Mateja Tótha aj my prispievame k tomu, aby mali deti z pohybu radosť a aj v budúcnosti vnímali pohyb ako zmysluplnú možnosť trávenia voľného času. Rovnako veríme, že deťom môže robiť radosť v škole každý vyučovací predmet. O tom nás už presvedčil pán Daniel Hevier a jeho projekt O2 Radostná škola, ktorý je dlhodobo podporovaný našou Férovou nadáciou. Spojenie s O2 ŠAMT bolo preto pre nás absolútne prirodzené,“ hovorí Lucia Petrášová, riaditeľka komunikácie a značky O2.

Zapojiť sa do aktuálneho ročníka môžete prihlásením Vašej školy na www.akademia.o2.sk. Hlasovanie sa spúšťa 19. októbra. Tesne pred Vianocami (21. 12. 2021) vyhlásime víťazov 32 akadémií, ktorí budú môcť mať tento jedinečný projekt na svojej pôde od februára 2022.

Značky: