Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • O2 prináša 3G sieť do ďalších 17 lokalít
  • O2 pokračuje s 3G vo väčších a menších obciach
  • Rozširovanie 3G siete je pre O2 aj naďalej prioritou

O2 prinieslo vlastnú 3G sieť do ďalších 17 nových lokalít na Slovensku, medzi ktorými sú aj menšie obce. V minulom týždni tak pribudli v pokrytí 3G signálu Terchová, Zemianska Olča, Liptovské Sliače, Hubová, Ľubochňa, Podolínec, Kurov, Kružlov, Kružlovská Huta, Tarnov, Sveržov, Trávnik, Číčov, Sokolovce, Brestovec, Kraľovany a Vikartovce. Zákazníkom O2 sa teda môže v uvedených oblastiach zobraziť na displejoch telefónov, ktoré sú schopné pracovať v 3G sieti, symbol 3G.

„V rozširovaní a posilňovaní našej 3G siete pokračujeme, pokryli sme ďalších 17 obcí. Dobudovanie vlastnej 3G siete je pre nás naďalej prioritou,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2. 

V súvislosti so zapnutím 3G siete v uvedenej lokalite chce O2 upozorniť najmä zákazníkov, ktorí si zakúpili v poslednom čase smartfón, že podstatným zrýchlením siete môže narásť aj ich dátová prevádzka. Väčšina smartfónov sa intenzívne pripája na internet a nemusí to byť len internetový prehliadač spustený zákazníkom, ale aj spojenie so sociálnymi sieťami, či synchronizácia e-mailov. Ideálnym riešením pre využívanie internetu v mobile je aktivácia dátového balíčka. Zákazníci tak budú môcť svoje zariadenia využívať naplno a pohodlne.

3G pokrytie nových lokalít 

Nové pokrytieOkres
TerchováŽilina
Zemianska OlčaKomárno
Liptovské SliačeRužomberok
Hubová, ĽubochňaRužomberok
PodolínecStará Ľubovňa
Kurov, Kružlov, Kružlovská Huta, Tarnov, SveržovBardejov
Trávnik, ČíčovKomárno
Sokolovce, BrestovecKomárno
KraľovanyDolný Kubín
VikartovcePoprad

 

Mapa pokrytia

O2MapaPokrytia_nowat

Značky: