Zdá sa, že kórejská spoločnosť zmenila názor.
Nie je to tak dávno, čo Samsung oznámil, že s príchodom novej generácie nadstavby One UI 7.0 sa hlavnou komunikačnou aplikáciou v Galaxy telefónoch stane aplikácia Správy Google. Tá už dávnejšie nahradila doterajšiu aplikáciu od Samsungu. Zdá sa však, že ani táto zmena nebude trvalá, pretože spoločnosť chystá zmenu, ktorá do Galaxy telefónov vráti pôvodnú aplikáciu Samsung Správy.
Aplikácia bola počas predstavenia série Galaxy S25 dokonca odstránená z Obchodu Play a Samsung priamo odporúčal používať Google Správy. Napriek tomu je aplikácia na odosielanie správ od Samsungu stále dostupná v Galaxy Store pre používateľov, ktorí ju v minulosti používali. Portál Android Authority dodáva, že Samsung pre túto aplikáciu pripravuje nové funkcie, ktoré ju spravia modernejšou a konkurencieschopnejšou.
Samsung napriek problémom s aktualizáciou One UI 7.0 intenzívne pracuje aj na verzii One UI 8, ktorá bude vydaná už toto leto. Nová verzia Samsung Správ sa objaví práve v tejto verzii používateľského rozhrania a prinesie viaceré funkcie známe z aplikácie Správy Google.
Súčasťou novej verzie Správ od Samsungu budú funkcie ako napríklad zdieľanie aktuálnej polohy (live location sharing), čo používateľom umožní zdieľať svoju polohu v reálnom čase s kontaktmi. Funkcia bude prepojená s aplikáciou Samsung Find, čiže bude vyžadovať Samsung účet.
Nebudú chýbať ani pripomienky na narodeniny, ktoré upozornia na narodeniny uložených kontaktov a navrhnú, aby ste im poslali blahoželanie. Používatelia budú môcť reagovať na správy pomocou emoji a samolepiek, podobne ako je tomu v Správach Google.
Dôležitou zmenou bude pridanie lepšej ochrany pred podozrivými a škodlivými správami, kedy bude funkcia Now Brief upozorňovať na podozrivé, blokované a škodlivé správy.
V každom prípade je zaujímavé, že Samsung sa rozhodol svoju aplikáciu na odosielanie SMS a RCS správ nechať pri živote a dokonca ju aj významne vylepšiť. Nové funkcie sa objavia už onedlho v nove verzii používateľského rozhrania One UI 8.
Zdroj: Android Authority
Prečítajte si aj: