Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové ultratenké SSD disky NVMe ponúkajú oproti modelom SATA až trikrát vyšší výkon.

Spoločnosť Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) s vedúcim postavením v segmente zariadení infraštruktúry dát zrýchľuje prechod na formát NVMe u špičkových úložísk pre počítače a pridáva nový model typu NVMe™ do svojho portfólia oceňovaných diskov SSD WD Blue®. Nový disk WD Blue SN500 NVMe SSD poskytuje trikrát vyšší výkon oproti predchádzajúcim modelom SATA[1] a súčasne si udržuje vysokú spoľahlivosť dosiahnutú pri produktovej rade WD Blue. Nový disk WD Blue SN500 NVMe SSD je optimalizovaný pre multitasking a náročné aplikácie a poskytuje takmer okamžitý prístup k súborom a počítačovým programom, čo ocenia predovšetkým počítačoví nadšenci a všetci, ktorí vytvárajú digitálny obsah.

Nový disk WD Blue SN500 NVMe SSD spoločne s vysoko uznávaným SSD diskom WD Black® SN750 NVMe posilňuje možnosti škálovateľnosti architektúry SSD počítačov. Je postavený na vlastnej technológii 3D NAND Western Digital, vlastnom firmware, aj firemnom ovládači a poskytuje rýchlosť sekvenčného čítania a zápisu až 1 700 MB/s, respektíve 1 450 MB/s (pri modeli 500 GB). Nové disky majú aj nízku spotrebu, len 2,7 W.

Požiadavky na nové úložiská neustále rastú s tým, ako rastie pracovné zaťaženie. Nové disky WD Blue SN500 NVMe SSD zaisťujú okrem iného v porovnaní s formátom SATA aj stabilne udržateľné hodnoty zápisu a poskytujú všetko, čo vyžadujú rozvíjajúce sa technológie preto, aby poskytovali špičkový výkon.

„V odvetví PC zažívame prechod od protokolu SATA k NVMe a zákazníci očakávajú, že sa počítače stanú ešte rýchlejšími, s minimálnym oneskorením odozvy systému,” hovorí Don Jeanette, za TrendFocus, a dodáva: „Aj v segmente bežných počítačov pozorujeme, že ich používatelia vytvárajú stále viac digitálneho obsahu, ako je spracovanie videa v rozlíšení 4K, alebo 8K. Navyše tento obsah ďalej zdieľajú. Obecne platí, že spracovávajú aj na svojich počítačoch stále väčší objem dát. Nové, rýchlejšie úložisko WD Blue SN500 NVMe SSD jednoducho umožní rýchlejšie načítanie veľkých súborov.”

„Prechod z rozlíšenia 4K na 8K znamená vhodnú príležitosť pre všetkých, ktorí pracujú s foto a videosúbormi, ktorí vytvárajú digitálny obsah, aj pre počítačových nadšencov prejsť z formátu SATA na NVMe,” doplňuje Eyal Bek, viceprezident pre marketing, dátové centrá a klientske riešenia spoločnosti Western Digital, a dodáva: „WD Blue SN500 NVMe SSD umožní zákazníkom postaviť vysoko výkonný PC, alebo notebook s vysokými rýchlosťami a dostatočnou kapacitou za použitia spoľahlivého, odolného disku v ultratenkom formáte.”

Cena a dostupnosť

Nové SSD disky WD Blue SN500 NVMe budú dostupné v kapacitách 250 GB a 500 GB a formáte  M.2 2280 PCIe Gen3 x2.

Doporučená koncová cena je EUR 67 pre model 250 GB (WDS250G1B0C) a EUR 97 pre model 500 GB (WDS500G1B0C). Pre viac informácií navštívte webové stránky: Western Digital.

[1]) Na základe porovnaní max. rychlosti sekvenčného čítania 560 MB/s u WD Blue SATA SSD a 1 700 MB/s v prípade WD Blue SN500 NVMe SSD.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.