Od prvého mobilného hovoru na Slovensku, cez mobil za korunu až po internet v mobile
Prvý hovor v mobilnej sieti na území Československa sa uskutočnil 12. septembra 1991 medzi Dagmar Burešovou a Františkom Mikloškom. Spoločne s nim na Slovensku odštartovala prvá generácia mobilnej siete – NMT.
Od týchto čias sa veľa zmenilo. Prvé telefóny stáli tridsaťtisíc korún a nemohol si ich dovoliť hocikto. Operátori Eurotel a Globtel vládli telekomunikačnému trhu. Neskôr prišiel veľký zvrat s mobilom za korunu.
Stále však nebolo možné používať esemesky bez aktivácie. V tomto vydaní podcastu si vypočujete zaujímavý rozhovor s Michalom Korcom, hovorcom spoločnosti Telekom o histórii vývoja mobilnej siete.
Dotyk môžete počúvať zadarmo cez: Apple podcasty | Google podcasty | Spotify | Google Music | Podbean
Všetky diely podcastu Dotyk nájdete tu.
Podobné články
Telekom 5G SA sieť: V tomto roku aj pre bežných používateľov
Orange spustil benefity Love: Takto ich získate
Magenta AI od Telekomu ponúka nové kreatívne nástroje
Aprílové zľavy v Magenta Moments: Čo sa oplatí vziať
Orange odteraz ponúka nové paušály. Toto je kompletná ponuka