Spoločnosť Cat phones priniesla na trh model Cat S52. Je to mimoriadne odolný smartfón a pritom je výnimočne tenký. Pohodlne sa vám zmestí do vrecka, ale stále dokáže zvládnuť všetky náročné skúšky.

V tomto modeli sa inovovali kľúčové funkcie ako dlhá životnosť batérie, výborná odolnosť a jasný displej. Tradične sa na telefóny Cat spoliehajú ľudia, ktorí potrebujú odolný telefón. Napr. im často padá z ruky alebo ho systematicky používajú v prostredí, ktoré sa vymyká bežnému použitiu telefónu.

Model S52 má hrúbku iba 9,69 mm a hmotnosť 210 gramov. Obsahuje kvalitný hliníkový rám s tenkou, ale odolnou nekĺzavou pogumovanou zadnou stranou. Celkovo je to elegantný telefón, príjemne sa drží v ruke. Predná strana je úplne pokrytá vrstvou skla Corning Gorilla 6, je teda odolný voči poškriabaniu a prasknutiu. Sklo je mierne zapustené pod ochranný rám. Dizajn dopĺňajú celokovové tlačidlá a vodeodolné konektory.

Telefón odolal prísnej skúške pádom na betón, a to 30-krát z výšky 1,5 metra vrátane pádov na každú stranu a roh. Je odolný voči nečistotám a prachu a môžete ho úplne ponoriť do vody.

Cat S32 pri ponorení do ľadového kúpeľa v Teleráne

Cat S52 pri ponorení do ľadového kúpeľa v Teleráne

Telefón má stupeň ochrany pred vniknutím častíc IP68. Odoláva tepelným šokom, extrémnym vysokým a nízkym teplotám, vibráciám a soľnej hmle. A práve nízke teploty sme sa rozhodli otestovať priamo pred televíznymi kamerami a naživo.

Ako uvidíte vo videu, telefón sme najprv ponorili do vody s kockami ľadu a takto sme ho nechali presne 32 minút. Následne sme naň telefonovali ešte vtedy, keď bol vo vode. Telefón tieto testy bez problémov vydržal. V našom druhom vstupe sme šli ešte ďalej. Telefón sme spolu s kockami ľadu a vodou dali do mrazničky s teplotou -15°C. Po zhruba 40 minúta bol CAT S52 v ľadovom zajatí a opäť sme naň telefonovali. Takto sme si overili, že jeho základné funkcie sú neporušené. V redakcii sme vyskúšali aj ostatné funkcie ako je napr. fotografovanie a prístup na internet – všetko bez problémov.

Technické špecifikácie:

  • Rozmery: 158,1 × 76,6 × 9,69 mm
  • Hmotnosť: 210 gramov
  • Krytie IP68, odolný voči piesku, prachu a špine, vodeodolný až do 1,5 metra po dobu 35 minút, odolný voči vibráciám – Kategória 4
  • Hlavný fotoaparát: 12 Mpx, f/1,8
  • Selfie fotoaparát: 8 Mpx
  • Batéria: 3100 mAh (podporuje rýchle nabíjanie).
  • Displej: 5,65” HD+ 18:9 IPS displej (1440 × 720).
  • Pamäte: 4 GB RAM, 64 GB ROM, rozšíriteľná kartou MicroSD
  • Procesor: Mediatek Helio P35 Octacore 2,3 GHz

Odporúčaná maloobchodná cena smartfónu Cat S52 je 499 € a dá sa zakúpiť prostredníctvom stránky www.catphones.com a viacerých maloobchodných predajcov a operátorov.

Viac o tomto telefóne

Recenzia CAT S52: Najkrajší z odolných smartfónov

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.