Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Šampionát elektrických formúl ABB FIA Formula E Championship predstavil nové vozidlo vo funkcii bezpečnostného vozidla Safety Car. Vozidlo dodala BMW i, ktorá je oficiálnym automobilovým partnerom šampionátu.

Novým vozidlom, ktoré rozšírilo flotilu bezpečnostných vozidiel, sa stal model BMW i8 Roadster (kombinovaná spotreba paliva: 2,0 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,5 kWh/100 km, kombinované emisie CO2: 46 g/km). Ide o prvé schválené Safety Car na svete s otvoreným kokpitom. Medzi najpríťažlivejšie prvky výnimočného dizajnu patria zadné krídlo a znížené čelné sklo.

Vzhľadom na svoju tuhosť predstavoval model BMW i8 Roadster ideálny základ pre Safety Car. Mimo drobných úprav pre jazdu na okruhu si vozidlo nevyžadovalo žiadne väčšie zmeny. Okrem menšieho čelného skla sa oproti sériovej verzii znížilo o 15 milimetrov aj ťažisko vozidla. Automobil dostal M Karbón-keramické brzdy, ochranné oblúky s certifikátom FIA ako aj predné a zadné krídla, ktoré zvyšujú prítlak. K nevyhnutným úpravám patria svetelná rampa nad zadným krídlom, komunikačná a GPS anténa, rozšírený komunikačný systém v kokpite a cúvacia kamera.

BMW i ako oficiálny automobilový partner piatej sezóny šampionátu elektrických formúl ABB FIA Formula E Championship dodal pre potreby organizátorov už viacero vozidiel: BMW i8 Roadster Safety Car (kombinovaná spotreba paliva: 2,0 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,5 kWh/100 km, kombinované emisie CO2: 46 g/km) so špeciálnymi okruhovými úpravami a BMW i8 Coupé Safety Car (kombinovaná spotreba paliva: 1,8 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,0 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 42 g/km). Vo flotile vozidiel BMW i sa už nachádzajú aj BMW i3s (kombinovaná spotreba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,3 kWh; kombinované emisie CO2: 0 g/km) ako vozidlo riaditeľa pretekov a BMW 530e (kombinovaná spotreba paliva: 2,2 — 2,1 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 13,6 — 13,3 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 49 — 47 g/km) ako vozidlo lekára pretekov.

Značky: