Oficiálne: Huawei môže v budúcnosti používať 5G čipsety od MediaTeku

0

Čínska spoločnosť oficiálne uviedla Honor X10, ktorého cena je stanovená na 1899 juanov (približne 268 dolárov). 

Tento model sa tak stáva najlacnejším 5G zariadením v ponuke Honor/Huawei. Hlavným cieľom tohto modelu je spopularizovanie 5G. Keďže už aj Huawei dokáže ponúknuť 5G smartfón v tejto cenovej kategórii, nebude trvať dlho a môžeme sa dočkať 5G zariadení v cenovej kategórii pokojne aj do 150 dolárov.

Zdroj: Vaiztech

Po podujatí sa prezident spoločnosti Honor zúčastnil tlačovej konferencie a na otázku, či Honor plánuje v budúcnosti používať 5G čipsety od spoločnosti MediaTek, Zhao Ming dal kladnú odpoveď. 

V súčasnosti je v 5G ponuke spoločnosti MediaTek niekoľko zaujímavých čipových zostáv – Dimensity 1000L / 1000/1000+ a Dimensity 820. Nie je jasné, ktorý čipset si z tejto ponuky Honor vyberie. Reakcia spoločnosti je aj výsledkom nejasnej budúcnosti čipsetov Kirin. Spoločnosť tak musí hľadať čo najprijateľnejšie alternatívy, čo MediaTek spĺňa. 

Nebude tak prekvapením, keď aj samotný Huawei v blízkej budúcnosti použije niektorý z MediaTek čipov vo svojich pripravovaných zariadeniach.

Zdroj: GizChina

Prečítajte si aj:

Huawei AG telefóny bez Googe služieb: Ako si stiahnuť Facebook, WhatsApp, Instagram a ďalšie aplikácie (VIDEO TOUCHIT)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>